Gmina Międzyrzec Podlaski: Młodzi artyści wyśpiewali nagrody w konkursie

  • 10.01.2019, 08:51
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Młodzi artyści wyśpiewali nagrody w konkursie
Młodzież zaprezentowała się w patriotycznym repertuarze, walcząc o nagrody w Gminnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. W rywalizacji wzięło udział 28 uczniów z międzyrzeckich szkół.

Impreza odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy. W zmaganiach wzięło udział 28 uczniów z 7 szkół. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, IV – VI, VII – VIII i III gimnazjum. 

Laureatów wyłoniła komisja konkursowa w składzie: Marta Cybulska-Demczuk - kierownik referatu oświaty w urzędzie gminy, Magdalena Chodzińska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i ks. Michał Wawerski – wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

W kategorii klas I – III: I miejsce zajęła Antonina Nurzyńska (PSP w Tłuśćcu), II - Edyta Drynio (PSP w Misiach), III - Alicja Domańska (Szkoła Podstawowa w Tuliłowie), a wyróżnienie otrzymał Szymon Karwowski (PSP w Rzeczycy). 

W kategorii klas IV – VI najlepsza okazała się Dominika Bułhak (PSP w Tuliłowie), drugie miejsce zajęła Ewelina Matejko (PSP w Tłuśćcu), a trzecie - Karolina Siłuch (SP w Rogoźnicy), a jej koleżanka z tej samej szkoły, Ewelina Chomicka otrzymała wyróżnienie. 

Wśród najstarszej kategorii wiekowej, klas VII – VIII i III gimnazjum, nagrody otrzymali: I miejsce – Maja Wysokińska (SP w Tuliłowie), II miejsce – Natalia Iwańczuk (SP w Rogoźnicy), III miejsce – Julia Wiśnicka (SP w Kożuszkach) oraz wyróżnienie: Zuzanna Karwowska (SP w Tuliłowie). 

Nagrody ufundował samorząd gminy oraz Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim. Jurorzy wraz z dyrektorem szkoły pogratulowali uczestnikom. A do nauczycieli skierowali słowa uznania za trud, jaki włożyli w przygotowanie podopiecznych do występów. Konkurs miał miejsce 17 grudnia ubiegłego roku. 

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe