Biała Podlaska: Synek Katarzyny trafi do adopcji

  • 06.02.2019, 13:27
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Biała Podlaska: Synek Katarzyny trafi do adopcji
Dziecko nastoletniej Katarzyny, która choruje na epilepsję, trafił do specjalistycznej rodziny zastępczej, po czym ma być oddane do adopcji. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej. Kwestia podzieliła opinię publiczną.

O sprawie pisaliśmy dwukrotnie. Katarzyna we wrześniu 2018 roku urodziła w bialskim szpitalu zdrowego synka. Po kilku dniach po chłopczyka przyszła zawodowa rodzina zastępcza. Okazało się, że przed sądem toczyło się już postępowanie o wydanie zarządzeń opiekuńczych, a konkretnie pozbawienia władzy rodzicielskiej Katarzyny w stosunku do małoletniego dziecka. Zostało ono wszczęte z urzędu, na skutek informacji przekazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej, z których wynikało, iż matka nie jest w stanie zająć się swoim dzieckiem. 20 września ubiegłego roku sąd, kierując się jego dobrem i koniecznością zapewnienia mu właściwej opieki, orzekł o jego umieszczeniu w specjalistycznej rodzinie zastępczej na czas toczącego się postępowania. 

Dziś już wiadomo, że chłopczyk nie wróci do mamy. Sąd orzekł bowiem o pozostawieniu go w specjalistycznej rodzinie zastępczej. – Zgodnie z prawem zostanie mu wyznaczony opiekun prawny, a następnie zostanie uruchomiona procedura adopcyjna – wyjaśnia dyrektor MOPS Ewa Borkowska. Katarzynie odebrano prawa rodzicielskie. – Orzeczenie jest prawomocne – informuje sędzia Robert Łukijaniuk, wiceprezes Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Podkreśla też, że matka chłopczyka nie stawiła się na rozprawę. 

*Personalia osób zostały zmienione. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe