Biała Podlaska: Zarządzający kulturą poszukiwany

  • 13.02.2019, 12:39
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Zarządzający kulturą poszukiwany
Zbigniew Kapela, który do tej pory pełnił obowiązki dyrektora Bialskiego Centrum Kultury zgodnie z przepisami przestał nim być ostatniego dnia stycznia. Miasto ogłosiło konkurs na nowego kandydata na to stanowisko. Nabór potrwa przez 30 dni od ogłoszenia go w prasie tj. 8 lutego, a kandydatury powinny być rozpatrzone do 31 marca.

Aby ubiegać się o stanowisko dyrektora BCK należy spełnić szereg warunków, m.in. trzeba mieć wykształcenie wyższe II stopnia w zakresie kultury albo wyższe II stopnia i studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą, minimum 5 lat ogólnego stażu pracy, w tym co najmniej 3 lata na stanowisku kierowniczym, konieczna jest znajomość przepisów prawnych i zagadnień związanych z zarządzaniem i funkcjonowaniem instytucji kultury. Szczegółowe CV oraz list motywacyjny należy, w zamkniętej kopercie z dopiskiem "Konkurs na kandydata na stanowisko Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej", złożyć w bialskim magistracie w Kancelarii Ogólnej – pokój nr 8.

Szczegółowe informacje, potrzebne dokumenty oraz wymagania od kandydata można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Biała Podlaska. –  29 stycznia otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa informujące, że pan minister nie wyraża zgody na powołanie dyrektora BCK bez przeprowadzenia procedury konkursowej – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy prezydenta miasta Biała Podlaska.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 7

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe