POWIAT PARCZEWSKI: Gala przedsiębiorczości rozstrzygnięta

  • 26.03.2019, 11:07
  • Tomasz Wachulski
POWIAT PARCZEWSKI: Gala przedsiębiorczości rozstrzygnięta
Dziewięć nominacji w trzech kategoriach wpłynęło do prestiżowego konkursu Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego. Statuetki rozdano podczas gali, która odbyła się w hotelu Alma w Parczewie.

Wydarzenie zorganizowano po raz czwarty. Najpierw przez kilka tygodni przyjmowano zgłoszenia firm oraz gospodarstw rolnych. Następnie zebrała się Kapituła Konkursowa, która oceniła działalność kandydatów. Pod uwagę brano m.in. rozwój działalności, zrealizowane inwestycje, tworzenie miejsc pracy czy korzystanie z funduszy zewnętrznych. Liczyły się też działania innowacyjne, promocyjne na rzecz powiatu, oddziaływanie na otoczenie a także uzyskane nagrody i wyróżnienia. - Wśród zgłoszonych przedsiębiorstw rywalizacja była bardzo wyrównana i do końca nie wiadomo było, kto wygra. Świadczy to o wysokim poziomie prowadzonych działalności. Pragnę zauważyć, że statuetka, którą dzisiaj rozdamy, odgrywa coraz ważniejszą rolę. Ci, którzy zdobyli ją w poprzednich edycjach używają jej jako bonusu podczas sięgania po środki zewnętrzne. Przy ocenie wniosku otrzymują jakby dodatkowe punkty – mówił prof. Jerzy Nitychoruk, przewodniczący kapituły tuż przed ogłoszeniem wyników.

W kategorii "Usługi i handel" wygrała Galeria Urody "Marlena" Maria Magdalena Drożdżyk z Parczewa. - Jestem zaskoczona tą nagrodą. Fakt jest też taki, że trzeba dużo pracy włożyć we wszystkie przedsięwzięcia, konkursy, prace, a także rozwój osobisty, uczniów i pracowników. Cały czas trzeba motywować, prosić, wspomagać i zachęcać do pracy. Jest to fajna praca z młodymi ludźmi, którzy czują pasję do tego zawodu. Jeżeli ktoś czuje tę pasję, to się rozwija i pięknie kształtuje się w swojej dziedzinie, jak i w każdej innej. Moi konkurenci również mają wspaniałe osiągnięcia - mówiła Maria Drożdżyk. Jak zauważyła, miło było jej też popatrzeć na ludzi, z którymi współzawodniczyła. - Jestem bardzo wdzięczna za ten wybór i zmotywowana do dalszej pracy – dodała. W tej kategorii nominowane był jeszcze: EquiClub Sp. z o.o. Stadnina Koni w Lejnie, "ORE" Aldona Łachmańska-Kisiel Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Podedwórzu oraz Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe Fabel Spółka z o.o. w Parczewie.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 13

Tomasz Wachulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe