Biała Podlaska: Powstała kolizja z krzyżem

  • 18.04.2019, 09:58
  • jm
Biała Podlaska: Powstała kolizja z krzyżem
Prace nad nowymi chodnikami i siecią ścieżek rowerowych w mieście idą pełną parą. Niektóre miejsca zostawiają po sobie architektoniczne niespodzianki. Jedną z nich jest krzyż, przy ulicy Brzeskiej, który stoi na samym środku chodnika.

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik zaskoczony sytuacją na ulicy Brzeskiej, tuż za Powiatowym Urzędem Pracy. W tym miejscu, obok siebie stoją dwa krzyże. Do tej pory znajdowały się one poza chodnikiem, jednak podczas budowy ścieżki rowerowej, a co za tym idzie, przesunięciu chodnika, jeden z krzyży stanął w samym jego środku. – To jest jakieś kuriozum – mówi pan Włodzimierz. – Nie mówię tego, żeby się czepiać ale jak przechodnie mają tamtędy przejść? Krzyż jest obłożony kamieniami i płytami, czy to tak w tym miejscu zostanie? 

Sytuacja może być o tyle niebezpieczna, że przechodnie, wymijając krzyż muszą wejść na ścieżkę rowerową. Ta, obecnie jeszcze nie funkcjonuje, ale kiedy to się zmieni o wejście pod koła jadącego roweru, nietrudno. – Nie rozumiem dlaczego nie można było od razu przesunąć tego krzyża, przecież jest tam miejsce – dopytuje pani Joanna, mieszkanka Białej Podlaskiej. – Krzyż jest obłożony płytą jakby tak miało zostać, a potem znowu wszystko będą burzyć, żeby krzyż przestawić? Dwa razy wykonywanie jednej roboty, jak dla mnie, jest trochę nielogiczne. 

Zapytaliśmy o to urząd miasta, jednak nie otrzymaliśmy żadnej konkretnej odpowiedzi.  Dowiedzieliśmy się jedynie, że sytuacja jest tymczasowa. – Obecnie są prowadzone roboty budowlane związane z budową ścieżki rowerowej na ulicy Brzeskiej. Przewidziano przestawienie krzyża stojącego za urzędem pracy poza chodnik – poinformowała nas rzecznik magistratu Gabriela Kuc-Stefaniuk, niestety wiadomość nie zawierała informacji, kiedy ma to nastąpić. 

 

jm
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pająk Krzyżak
Pająk Krzyżak 18.04.2019, 21:42
2 krzyże obok siebie, lekka przesada, a może by tak na jezdnie je przenieść, ja bym postawił krzyż w miejscu każdej studzienki,łatwiej by było je omijać.no i jak by to ładnie wyglądało.

Pozostałe