Biała Podlaska: Powstanie miasteczko ruchu drogowego

  • 11.07.2019, 10:25
  • jm
Biała Podlaska: Powstanie miasteczko ruchu drogowego
Już niedługo w Białej Podlaskiej powstanie pierwsze stacjonarne miasteczko ruchu drogowego wraz ze strefą rekreacyjną. Powstanie ono na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Orzechowej.

Dzięki miasteczku najmłodsi będą mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, zadbają o to wykwalifikowani pracownicy WORD. W tym miejscu będą się również odbywać egzaminy m.in. na kartę rowerową. Dzięki miasteczku łatwiej będzie po zdanym egzaminy poruszać się po mieście, ponieważ odzwierciedla ono rzeczywisty ruch drogowy, będzie nawet wyposażone w asfaltowe jezdnie i chodniki. W miasteczku znajdziemy także mini wersję przejazdu kolejowego, odpowiednie oznakowanie, oznaczenia stref zamieszkania i przejście dla pieszych. Obowiązkowo nie może w tym miejscu zabraknąć sygnalizacji świetlnej. 

Pomysłodawcą projektu jest dyrektor WORD - Igor Dzikiewicz. Wsparcie dla inwestycji zadeklarował wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk –  W Białej Podlaskiej i okolicy takiego miejsca nie ma. Rozmawiałem na ten temat z wicemarszałkiem Dariuszem Stefaniukiem, który bardzo pozytywnie wypowiada się o tej inicjatywie i zapowiedział wsparcie. W takim miasteczku dzieci i młodzież szkolna będą mogły zdobywać praktyczne umiejętności bezpiecznego poruszania się na drogach. Dzięki tej inwestycji najmłodsi będą jeszcze bardziej świadomymi uczestnikami ruchu drogowego, co wpłynie pozytywnie na ich bezpieczeństwo  – mówi Igor Dzikiewicz. 

Na chwilę obecną trwają prace nad dokumentacją techniczną. Przetarg zostanie ogłoszony w IV kwartale bieżącego roku, a prace zostaną zakończone w 2020 roku. Będzie to jedna z największych inwestycji bialskiego WORD w historii ośrodka.

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe