Biała Podlaska: Podpalał, by poprawić nastrój

  • 25.09.2019, 07:30
  • Marcin Kozarski
Biała Podlaska: Podpalał, by poprawić nastrój
Za serię podpaleń odpowie 19-latek z Białej Podlaskiej. Mężczyzna został zatrzymany w związku z pożarem domku letniskowego, do którego doszło przed dwoma tygodniami. Łącznie usłyszał sześć zarzutów.

W ciągu kilku ostatnich tygodni na terenie działania bialskiej komendy doszło do czterech pożarów. W trzech przypadkach spłonęła sprasowana w bele słoma o łącznej wartości prawie 19 tys. złotych. Czwarty pożar strawił domek letniskowy. Jego właścicielka oszacowała poniesione straty na kwotę 20 tys. zł.

19-latka, jako mogącego mieć związek z pożarem domku, ujęli w ubiegłym tygodniu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Udało im się również ustalić, że jest również sprawcą trzech pożarów słomy. - Podpalenia tłumaczył problemami rodzinnymi i chęcią poprawienia sobie w ten sposób nastroju - informuje nadkomisarz Wojciech Lesiuk, zastępujący oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna został także rozpoznany jako sprawca wrześniowej kradzieży artykułów alkoholowych o łącznej wartości prawie 1,8 tys zł. złotych z jednego z bialskich supermarketów. Podejrzany odpowie również za posiadanie niewielkiej ilości substancji psychotropowej, gdyż w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe