Proszę powtórzyć, nie słyszę!

  • 12.11.2019, 21:02
  • Artykuł sponsorowany
Proszę powtórzyć, nie słyszę!
Osoba posiadająca problemy ze słuchem ma dwa wyjścia – albo będzie nieustannie prosić o powtórzenie wypowiedzi swoich rozmówców, albo powoli zacznie rezygnować z życia towarzyskiego w celu uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji. Samotność, ograniczenie samodzielności, a nawet depresja to skutki niedosłuchu, którym można zapobiec.

Pierwszym krokiem do lepszego słyszenia jest wizyta u protetyka słuchu, który zdiagnozuje problem. – Badania są bezpłatne i niezobowiązujące. Dopiero po ich wykonaniu wiemy, w jaki sposób możemy pomóc konkretnemu pacjentowi – mówi Dorota Krasucka, protetyk słuchu w gabinecie Audiofon w Białej Podlaskiej. Badanie trwa około 30-40 minut, a wynik jest omawiany bezpośrednio po nim. Jeśli problem zostanie stwierdzony, to najczęściej rekomendowane są aparaty słuchowe.

W ramach wizyty możliwa jest przymiarka, a nawet wypożyczenie aparatów słuchowych do przetestowania podczas normalnego życia, w domu, pracy, sklepie, kościele. Indywidualnym dopasowaniem odpowiednich modeli, a także zaprogramowaniem sprzętu wspomagającego słyszenie zajmuje się protetyk słuchu. Wyboru dokonuje pacjent. To on sam, na własnej skórze sprawdza, w których aparatach czuje się najbardziej komfortowo. – Nasi pacjenci czują różnicę i nawet po kilku dniach testowania aparatów nie wyobrażają sobie powrotu do świata ciszy – dodaje specjalistka. 

Badania są szczególnie istotne dla osób po 60 roku życia, bo w tej grupie problem niedosłuchu jest największy. Prawie 80 procent osób starszych w Polsce twierdzi, że ma problem ze słuchem (TNS, Słuch Polskich Seniorów 2014). Z niedosłuchem można jednak walczyć. Dobrym momentem na sprawdzenie swojego słyszenia jest listopad. Audiofon, w ramach akcji „Jesień z Lepszym Słuchem”, poza standardowo bezpłatnymi badaniami słuchu oferuje co środę konsultację z lekarzem laryngologiem za darmo. Dodatkowo pacjenci, którzy wykonają badania słuchu w tym terminie, otrzymają prezent. Warto odwiedzić placówki przy ul. Warszawskiej 14 w Białej Podlaskiej i ul. Piłsudskiego 66 we Włodawie. Specjalnie dla zainteresowanych uruchomiono infolinię 800 806 900.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe