Radzyń Podlaski: Powalczą o diamentowy indeks

  • 19.01.2020, 23:49
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Powalczą o diamentowy indeks
Kamila Korczyk, Piotr Guz, Łukasz Latoch oraz Gabriel Rzezak awansowali do półfinału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w dziedzinie fizyki.

 - Kamila jest uczennicą klasy trzeciej o profilu biologiczno – chemiczno – fizycznym a chłopcy uczęszczają do klasy trzeciej matematyczno – fizyczno – informatycznej. Łukasz Latoch w ubiegłym roku szkolnym uzyskał już tytuł laureata III stopnia Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH i został zaproszony przez Rektora uczelni na uroczystość wręczenia nagród. Gabriel Rzezak jest nie tylko świetnym fizykiem. W szkole pełni zaszczytną funkcję chorążego pocztu sztandarowego. Służy również jako żołnierz obrony terytorialnej – przybliża sylwetki swoich uczniów Ewa Grodzka, dyrektor I LO w Radzyniu Podlaskim.

Uzyskanie tytułu laureata olimpiady przyjęci zostaną na AGH, nie uczestnicząc w rekrutacji. - Trzystopniowa Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH realizowana jest w czterech dziedzinach wiedzy. Są nimi: matematyka, fizyka, chemia i geografia z elementami geologii. My oczywiście trzymamy kciuki za swoich uczniów – dodaje dyrektor Grodzka.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe