Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie

  • 03.04.2020, 18:10
  • red.
Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie
W bialskim szpitalu wciąż przebywa jeden pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby nie odnotowano jednak nowych podejrzeń. W Białej Podlaskiej i powiecie bialskim liczba osób objętych kwarantanną wynosi obecnie 362, w powiecie parczewskim 166, w powiecie radzyńskim 184. W żadnym nie potwierdzono do tej pory przypadku zakażenia SARS-CoV-2. W powiecie łosickim do tej pory odnotowano jeden przypadek zakażenia, a w ciągu ostatniej doby pojawiła się jedna osoba, która jest hospitalizowana w związku z podejrzeniem zakażenia, 73 osoby są objęte kwarantanną. W województwie lubelskim zmarł jednak kolejny pacjent zakażony koronawirusem.

- Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 27 osób z woj. dolnośląskiego, 23 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego - poinformowało ministerstwo zdrowia w swoim ostatnim komunikacie ok. godz. 17:00.

Resort informuje też o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. To 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. - Z przykrością informuję, że 3 kwietnia w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zmarł 82-letni pacjent z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim z szeregiem chorób współistniejących - poinformowała o śmierci pacjenta w Lublinie Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik WSSE w Lublinie.

Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego informuje o aktualnej sytuacji w naszym województwie. - Liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem wynosi 41, łącznie jest 118 takich osób. Liczba osób poddanych kwarantannie – 8014, a liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 3185 - informuje rzeczniczka.

Do dnia 3 kwietnia na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 158 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym w wieku 0-20 lat – 23 osoby; 21-40 lat – 41 osób; 41 – 60 lat – 57 osób; powyżej 61 roku życia – 37 osób. Odnotowano także 22 ozdrowieńców, zmarło sześć osób.. Do tej pory w województwie lubelskim przebadano na obecność SARS-CoV-2 ok. 3970 osób.

- Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany. Potwierdzone przypadki są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych lub zawodowych. Wszystkie zgłoszenia napływające do Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego są weryfikowane i przekazywane do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do Wojewody Lubelskiego i Ministerstwa Zdrowia - informuje WSSE w Lublinie.

W całym kraju liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 3266. Do tej pory zmarło 65 osób. 

- Obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym w Białej Podlaskiej znajduje się jedna osoba z podejrzeniem koronawirusa. Pacjent znajduje się w obszarze izolowanym. Oczekujemy na wynik. Wszystkie dotychczasowe wyniki były negatywne - informuje rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, Magdalena Us. W ciągu ostatniej doby nie pojawił się tutaj żaden pacjent w związku z podejrzeniem zakażenia.

W Białej Podlaskiej i powiecie bialskim liczba osób objętych kwarantanną wynosi obecnie 362, w powiecie parczewskim 166, w powiecie radzyńskim 184. W żadnym nie potwierdzono do tej pory przypadku zakażenia SARS-CoV-2.  W powiecie łosickim do tej pory odnotowano jeden przypadek zakażenia, a w ciągu ostatniej doby pojawiła się jedna osoba, która jest hospitalizowana w związku z podejrzeniem zakażenia, 73 osoby są objęte kwarantanną.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bp
Bp 05.04.2020, 20:43
Nie rozumiem tych map ilu jest chorych, są tylko jakieś niby nowe a reszta stara to gdzie. Bzdura ***one te wasze statystyki. Pisowskie ***syny..... Konkret ilu chorych i gdzie. A nie to co tutaj platfusy z pissa rodem
mall
mall 04.04.2020, 08:21
Jak oddz zakaźny pod wodzą swojeej super ordynator dalej będzie tak działał to za rok może uda się rozpoznać pierwsze zachorowanie

Pozostałe