Pożyczka przez internet - czy warto?

  • 17.08.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Pożyczka przez internet - czy warto?
Czasem musimy zmierzyć się z nagłą sytuacją, która w danym momencie przewyższa nasze możliwości finansowe. Może to być problem z usterką w samochodzie, chęć opłacenia studiów z góry czy nagła reanimacja niedomagającego komputera - pytanie, które sobie zadajemy zawsze pozostaje to samo. Jak szybko, ale także bezpiecznie zdobyć potrzebne pieniądze? Co zrobić, gdy usterka lub inna nagła potrzeba przewyższają nasze oszczędności? Czy pożyczanie pieniędzy przez internet jest tak samo pewne, jak w przypadku banku?

Pożyczki pozabankowe się przydają

Powodów, dla których nie chcemy korzystać z oferty banku może być wiele, począwszy od nagromadzenia innych zobowiązań, a skończywszy na niekorzystnych dla nas warunkach. Pożyczki online są czasem dużo bardziej atrakcyjne ze względu na inne warunku, np. krótszy termin spłaty. Jest to również wyjście dla osób, które nie mogą pochwalić się zbyt rozbudowaną historią kredytową, a potrzebują większej kwoty, której bank nie chce udzielić lub wymaga do tego dodatkowego, czasem drogiego ubezpieczenia.

Drugą dużą zaletą pożyczek pozabankowych jest tempo wydawania decyzji. O ile w tradycyjnym banku możemy odbić się od szeregu procedur, które wymagają czasu, o tyle pożyczając pieniądze przez internet możemy dostać decyzję w zawrotnym tempie, nawet poniżej 15 minut od złożenia wniosku. Pożyczki online na raty działają jednak na takiej samej zasadzie, co do warunków spłaty - kwotę rozkładamy na kilka lub kilkanaście transz, podobnie jak w przypadku kredytu w banku.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Pożyczki na raty przez internet to branża z dużą konkurencją. Dzięki temu możemy wybierać spośród szeregu atrakcyjnych ofert, dostosowując propozycje firm do swoich wymagań i porównując, która z nich bardziej nam się opłaca. Poza różnicami w oprocentowaniu możemy wybierać również pomiędzy krótszym lub dłuższym okresem spłaty, co daje nam pełnię kontroli nad zaciąganym zobowiązaniem. Możemy spłacić je bardzo szybko, np. po 30 dniach, po czym zapomnieć fakcie posiadania kredytu. Jest to bardzo dobry sposób na finansowanie precyzyjnych celów - jeżeli zepsuła nam się pralka, możemy wymienić ją od razu, a zamiast kilkunastu rat oferowanych przez sklepy, uwolnimy się od pożyczki zdecydowanie sprawniej.

Porównując oferty możemy również wybrać sposób odbioru pieniędzy. Choć część z nas woli standardowo odebrać je osobiście, pożyczki przez internet na konto zyskują dużo w oczach osób mobilnych, przyzwyczajonych do korzystania z sieci. Bezpośredni przelew jest też bezpieczniejszy, szczególnie przy większych kwotach.

Zanim pożyczysz - poczytaj

Choć branża kredytowa jest obwarowana szeregiem przepisów i wymagań prawnych, dla własnego bezpieczeństwa i spokoju sumienia powinniśmy za każdym razem uważnie prześwietlić firmę, z oferty której chcemy skorzystać. Warto korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł informacji - stron rządowych, mediów społecznościowych, opinii Google oraz tych z portali zbierających podobne komentarze konsumentów. Jeżeli coś wzbudzi nasz niepokój lub przestaniemy czuć się pewnie, lepiej zrezygnować z takiej usługi.

Jeżeli wszystkie dane dostępne na temat wybranej przez nas firmy są rzetelne i pozytywne, możemy śmiało zawrzeć umowę. Należy jednak pamiętać, aby dokładnie przeczytać wszystkie dokumenty, zanim je podpiszemy.

Zaciągnięcie kredytu jest czasem koniecznością, szczególnie w nagłym wypadku, na który nie mieliśmy wpływu. W pożyczaniu pieniędzy nie ma nic złego, o ile oczywiście spłacamy swoje zobowiązania. Jeżeli nie chcemy korzystać z oferty banków, warto zastanowić się nad pożyczką przez internet - być może to właśnie ten produkt finansowy, który spełni nasze oczekiwania.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: