W jaki sposób zapanować nad domowym budżetem?

  • 21.03.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
W jaki sposób zapanować nad domowym budżetem?
Na pewno każdy z nas zna jakieś powiedzenia i przesądy związane z pieniędzmi. Ma też wokół siebie osoby, których pieniądze jakoś się nie trzymają. Choć w Polsce wciąż niechętnie mówimy o wysokości swoich pensji trudno zaprzeczyć, że kwestie finansowe odgrywają w naszym życiu sporą rolę. W jaki sposób zapanować nad domowym budżetem i sprawić, aby w końcu się spinał?

Porada pierwsza: notuj codzienne wydatki

Spisywanie nawet tych najbardziej błahych wydatków, jak choćby dokupienia kilku produktów spożywczych w osiedlowym sklepiku, potrafi otworzyć nam oczy na to, w jaki sposób postępujemy z naszymi pieniędzmi. Możliwości wydawania i konsumpcji jest nieskończenie wiele. Nierozsądne postępowanie z pieniędzmi może sprawić, że nawet dysponując całkiem przyzwoitą pensją wydamy ją w całości na długo przed pierwszym dniem kolejnego miesiąca i będziemy musieli się zapożyczać, aby opłacić podstawowe rachunki i zobowiązania wobec banków.

Porada druga: unikaj spontanicznych zakupów

Marketing związany z produktami, zarówno tymi spożywczymi, kosmetycznymi, jak też wszelkimi innymi, bazuje przede wszystkim na emocjach. Budzi miłe skojarzenia i pożądane przez nas samych stany. Kupowanie potrafi uzależniać. Po nagłym przypływie euforii  pozostaje jednak pustka. Nie tylko emocjonalna, ale również ta w portfelu. W ferworze zakupów możemy działać tak pochopnie, że nie starczy nam środków na zapłacenie raty lub rachunków. Jak wtedy załatać powstałą nagle dziurę? Pomóc nam mogą pożyczki krótkoterminowe na opiniujpozyczke.pl. Warto jednak rozsądnie korzystać z dostępnych instrumentów finansowych po to, aby nie popaść w jeszcze większe długi.

Porada trzecia: odkładaj pieniądze na czarną godzinę

Zwolnienie z pracy, choroba, wypadek… Przyczyn popadnięcia w kłopoty finansowe może być wiele. Niektóre z nas wcale nie zależą od nas. Wówczas warto być przygotowanym i mieć odłożonych na koncie kilka tysięcy lub chociażby kilkaset złotych. Niestety, wielu Polaków nie ma żadnych oszczędności i w sytuacji podbramkowej musi się zapożyczać. Jeśli opisany przypadek dotyczy Ciebie, pamiętaj: zanim pożyczysz pieniądze, zerknij na ranking chwilówek i zapoznaj się z dostępnymi rozwiązaniami.

Nie działaj pochopnie. Poznaj opinie o firmach pożyczkowych na opiniujpozyczke.pl. Czytaj dokładnie umowy, pytaj o niejasne zapisy i nie daj się zwieść reklamom. Bądź świadomym klientem i korzystaj z dostępnych produktów finansowych z głową. Wówczas jest spora szansa, że pożyczka pozwoli rozwiązać chwilowe problemy i wyjść z tarapatów.

Grupa Tipmedia
Podziel się: