Kalkulatory kredytowe - czy warto im zaufać?

  • 09.04.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Kalkulatory kredytowe - czy warto im zaufać?
Chciałbyś wziąć kredyt, ale spośród tak dużej i różnorodnej oferty dostępnej na rynku, masz problemy z podjęciem ostatecznej decyzji? Zanim udasz się do którejś z placówek, może warto skorzystać kalkulatorów kredytowych dostępnych w Internecie? Na czym polegają i czy warto im zaufać? Zapraszamy do tekstu.

Kalkulator kredytowy - duża oszczędność czasu

Każdy z nas chciałby wybrać jak najtańszy i najbardziej dopasowany do konkretnych potrzeb kredyt gotówkowy, czy hipoteczny. Przy wstępnej ocenie swoich możliwości na pewno niezbędne okaże się skorzystanie z dostępnych w Internecie specjalnych kalkulatorów. Dzięki nim właśnie, wyliczymy koszt naszego przyszłego zobowiązania i porównamy z innymi tego typu produktami finansowymi. Umożliwi nam to odpowiednie dobranie kredytu zarówno do naszych oczekiwań jak i możliwości finansowych. Skorzystanie z tego rodzaju porównywarki kredytów, pozwoli nam na zaoszczędzenie swojego cennego czasu.

Jakie informacje uzyskamy korzystając z kalkulatora gotówkowego?

Jak już wiemy oferty kredytowych mogą się między sobą znacznie różnić. Dlatego tak pomocne mogą okazać się różnego rodzaju kalkulatory, które znajdziemy w sieci. Dzięki nim na podstawie wprowadzonych danych, w łatwy sposób, obliczymy wysokość wszystkich rat kredytu. Tego rodzaju narzędzia korzystają z informacji podanych przez użytkowników i na ich podstawie wyliczają koszty całego kredytu, jak i to ile będziemy w przyszłości płacić za jego raty.

Wszystkie te udogodnienia, sprawiają, że każdy przyszły kredytobiorca, może w miarę dokładnie wygenerować plan spłaty swojego zobowiązania, o założonych parametrach, które wcześniej wpisał w poszczególne pola kalkulatora. Po podaniu kwoty kredytu, oprocentowania nominalnego, okresu kredytowania, typu kapitalizowania odsetek kredytowych, a także rodzaju rat, w jakich będziemy go spłacać, dostaniemy symulację harmonogramu spłaty.

W przypadku rat, mamy do wyboru równe i malejące. Pierwszy ich rodzaj, charakteryzuje się, tym że, co miesiąc rata jest taka sama i z biegiem czasu, zwiększa się udział kapitału, a obniża część odsetkowa. Natomiast w ratach malejących, w każdym miesiącu spłacamy tyle samo kapitału i zmniejszające się z upływem czasu odsetki. Czyli, rata największa będzie w pierwszych miesiącach kredytowania, ale później będzie systematycznie się zmniejszać. Więcej informacji na temat tego jak wybrać kredyt gotówkowy, znajdziesz tutaj gotowkowe.net/kalkulator-kredytu-gotowkowego/.

Otrzymamy również ranking kredytów odpowiadających naszym preferencjom, które zazwyczaj posortowane są, w kolejności od najniższej raty. Zdarza się także, że taka porównywarka oprócz obliczenia rat, które będziemy spłacać, przedstawi nam warunki jakie możemy uzyskać w konkretnym banku. Przy wyborze kredytu hipotecznego koniecznie skorzystaj z kalkulatora dostępnego tutaj hipoteki.net/kalkulator-kredytu-hipotecznego .

Czy kalkulatorom kredytowym można zaufać?

Warto pamiętać, że wszystkie informacje, które w ten sposób uzyskamy, są jedynie uśrednionymi wartościami i mogą ulec częściowej zmianie, kiedy bank weźmie pod uwagę także inne czynniki. Należą do nich m.in. nasza indywidualna sytuacja finansowa, doliczona prowizja i ubezpieczenie, które mają istotny wpływ na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, czyli wszystko co będziemy realnie spłacać.

Przy korzystaniu z kalkulatorów na uwadze trzeba mieć zawsze jedną rzecz, mianowicie, niektóre tego rodzaju propozycje mogą być sponsorowane przez konkretne instytucje. Co to oznacza? Jest to dla nas ważna  informacją, na temat tego, że musimy być w tej kwestii bardziej uważni, ponieważ otrzymane wyniki mogą być nierzetelne, a główną, promowaną ofertą będzie ta konkretnego banku. Szczególnie ma to miejsce na stronach poszczególnych instytucji, dlatego lepiej korzystać z niezależnych serwisów. Nie podejmujmy zatem decyzji jedynie po wstępnych obliczeniach, a po konkretne szczegóły udajmy się już do samej, wybranej przez nas placówki.

Kalkulatory kredytowe zostały stworzone z myślą o tym, aby pomóc wszystkim zainteresowanym w analizie ofert i nakierować ich na odpowiednie dla nich propozycje. Porównując je przy tym, z większością produktów tego typu, dostępnych na rynku i umożliwiając wysyłanie wniosku, poprzez formularz kontaktowy do doradcy kredytowego, czy banku.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: