Kredyt gotówkowy, czy samochodowy? Jak sfinansować wymarzony samochód?

  • 16.05.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt gotówkowy, czy samochodowy? Jak sfinansować wymarzony samochód?…
Każdy kierowca marzy o samochodzie: przede wszystkim niezawodnym i spełniającym konkretne oczekiwania. Parametry bywają rozmaite – ważne, żeby czuć się za kółkiem pewnie i bezpiecznie. Jednakże dobra maszyna kosztuje – nowe i używane pojazdy to wydatek rzędu kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Skąd wziąć tyle gotówki? Można pożyczyć – w grę wchodzą kredyty gotówkowe i samochodowe.

Kredyt samochodowy

Porównywarka kredytów gotówkowych kredytnakazdycel.pl ma nazwę, która oddaje sens jej wykorzystania, wszak pożyczamy pieniądze w różnym celu, na spełnianie różnych marzeń i realizację mniej lub bardziej pilne potrzeby. Jedną z nich może być samochód – używany lub nowy – w każdym razie taki, który pragniemy zdobyć.

Jedną z możliwych form sfinansowania pojazdu jest kredyt samochodowy. Jego oprocentowanie nie jest wysokie i zazwyczaj wynosi kilka, kilkanaście procent. Banki zachęcają do podpisywania umów częstymi, specjalnymi promocjami. Wygląda opłacalnie? Gdzieś musi tkwi haczyk.

Potencjalne minusy są dwa. Po pierwsze, pożyczone środki muszą być przeznaczone wyłącznie na zakup samochodu, nie mamy swobody w dysponowaniu nimi. Po drugie, pojazd jest rejestrowany na bank (lub dokonuje się cesji), w każdym razie do momentu spłaty nie jesteśmy faktycznymi właścicielami. Nie możemy sprzedać pojazdu, a np. pieniądze z ubezpieczenia również trafiają do instytucji, która udziela nam kredytu. Kredyt jest stosunkowo tani, ale to ze względu na dodatkowe zabezpieczenie w postaci auta (lub innego pojazdu mechanicznego, który kupujemy dzięki środkom z banku).

Kredyt gotówkowy

Z kolei zwyczajny kredyt gotówkowy jest nieco droższy, aczkolwiek ma swoje zalety. Ponieważ jest przyznawany bez wskazanego celu, możemy spożytkować środki w najbardziej pożądany sposób (np. 3/4 kwoty na pojazd, 1/4 kwoty na koszty związane z transakcją lub prywatne potrzeby). Bank nie interesuje się tym, jak wydajemy gotówkę, bardziej liczy się terminowa spłata, zgodna z umową. W takim układzie to Ty jesteś właścicielem zakupionego pojazdu. Formalności jest mniej niż w przypadku kredytu samochodowego.

Jak widać, wybór nie należy do oczywistych. Poczytaj ranking kredytów gotówkowych kredytnakazdycel.pl, aby podjąć najlepszą możliwą decyzję. Wszystko zależy od tego, jakim wkładem własnym dysponujesz, na jakim samochodzie Ci zależy, w jakiej jesteś sytuacji finansowej na co dzień i w dalszej perspektywie. Pamiętaj, że czasami nieco wyższe oprocentowanie jest mimo wszystko korzystniejsze. Kierowcy podejmują różne decyzje – niektórzy biorą kredyt samochodowy, inni gotówkowy. W jakiej grupie znajdziesz się Ty?

Grupa Tipmedia
Podziel się: