Portugalskie wakacje dla każdego

  • 18.05.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Portugalskie wakacje dla każdego
Portugalia - niewielkie państwo graniczące jedynie z Hiszpanią, a w pozostałej części otoczone wodami Oceanu Atlantyckiego. To właśnie dostęp do oceanu sprawia, że Portugalia jest tak atrakcyjnym turystycznie miejscem na mapie Europy. Swoim gościom oferuje jednak nie tylko wody oceaniczne, ale również pyszną, regionalną kuchnię, niezwykłe zabytki i ciekawe atrakcje.

Portugalskie wakacje

Turyści wybierający się w podróż do Portugalii powinni nastawić się na solidną dawkę pozytywnych wrażeń. Dostarczają ich już hotele, które oferują swoim gościom szeroką gamę usług, nie tylko noclegowych, ale również rozrywkowych. Potwierdzają to oferty dostępne na https://www.tui.pl/wypoczynek/portugalia/oferty-hotele.

Na szczególną uwagę zasługują portugalskie miasta: stolica - Lizbona, a także Porto, Fatima i Faro. W miastach tych coś dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci. Zabytki, kolorowe stragany na miejskich rynkach, doskonała kuchnia, w której przeważają owoce morza, i piękne, piaszczyste plaże nad oceanem - to główne powody, dla których warto odwiedzić te miejsca. 

Na portugalskie wakacje warto wybrać się o każdej porze roku. Zarówno oferty last minute - https://www.tui.pl/wypoczynek/portugalia/oferty-last-minute, jak i first minute - https://www.tui.pl/first-minute-lato, są dostępne w atrakcyjnych cenach.

Bogactwo przyrody

Egzotyczny, w porównaniu z Polską, klimat Portugalii sprawia, że w państwie tym żyją gatunki roślin i zwierząt niespotykane w innych regionach świata. Można je oglądać np. w rezerwacie przyrody Ria Formosa. To prawdziwy rarytas na mapie każdego miłośnika przyrody. Nie mniej wrażeń dostarczają plaże, na których można zażywać kąpieli słonecznych i korzystać z dobrodziejstwa wód oceanicznych.

Portugalia słynie również z możliwości obserwowania delfinów. Można je podziwiać podczas wycieczek na pełnym morzu w trakcie specjalnych rejsów lub w nowoczesnym oceanarium zlokalizowanym w Gui.

Kuchnia

Jak można przeczytać na https://www.tui.pl/wypoczynek/portugalia, Portugalia słynie z pysznego jedzenia. W diecie dominują tam owoce morza, regionalne sery i wina. Na stołach goszczą też często drobiowe żołądki i ślimaki. Będąc w Portugali trzeba spróbować kremowych ciasteczek z Belem. Te babeczki nadziewane są ciepłym kremem z dodatkiem cynamonu. Oryginalne ciastka można zjeść jedynie w Lizbonie, jednak podaje się je również w innych regionach kraju w nieco zmienionej wersji.

 

Wakacje w Portugalii to opcja doskonała zarówno dla miłośników aktywnego spędzania czasu, jak również dla amatorów błogiego wypoczynku na plaży.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: