Jak efektownie i klimatycznie oświetlić swój ogród latem?

  • 18.06.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Jak efektownie i klimatycznie oświetlić swój ogród latem?
Każdy posiadacz ogrodu pragnie, aby jego kącik na świeżym powietrzu prezentował się estetycznie nie tylko w dzień, ale także po zmroku. Niesamowity klimat w nocy każdemu ogrodowi zapewni właściwie dobrane oświetlenie ogrodu. Na jakie rozwiązania oświetleniowe warto postawić przy dekoracji swojego ogrodu, aby prezentował się on efektownie i klimatycznie w ciemności?

Oświetlenie ogrodu – różnobarwne lampki ogrodowe LED

Kolorowe lampki wielu z nas kojarzą się z okresem świątecznym i zimowym klimatem. Także w lecie mogą one jednak stanowić efektowne dopełnienie aranżacji ogrodu oraz nadać mu niepowtarzalnego klimatu. Oświetlenie ogrodu w postaci kolorowych lampek warto wybrać, jeśli zależy nam na dodatkowym doświetleniu kącika wypoczynkowego w ogrodzie lub na terasie oraz nadanie ogrodowi ciekawego klimatu.

Lampki ogrodowe możemy kupić w różnych kształtach oraz kolorach. Najlepszym wyborem będą lampki LED-owe, gdyż są wydajne oraz niedrogie w eksploatacji. Kolorowe lampki ogrodowe doskonale sprawdzą się do oświetlenia miejsc, w których odpoczywamy wspólnie z dziećmi, z kolei jednobarwne lampki emitujące białe, ciepłe światło świetnie sprawdzą się do umieszczenia w miejscu relaksu i wypoczynku. Białe światło nie będzie bowiem rozpraszało naszej uwagi oraz zagwarantuje komfortowy i przyjemny wypoczynek w ogrodzie po zmroku. Gdzie warto zawiesić lampki ogrodowe?

Oświetlenie ogrodowe w postaci lampek doskonale nadaje się do zawieszenia na balustradzie tarasu lub balkonu, a także do umieszczenia wokół altany ogrodowej, w której zbieramy się wieczorami całą rodziną. Jeśli dodatkowo w ogrodzie dysponujemy także donicami z pergolą na kwiaty i rośliny pnące, także na nich możemy zawiesić efektowne lampki ogrodowe.

Oświetlenie ogrodu – lampiony

Fantastyczną dekoracją ogrodu i tarasu są także niezwykle modne w ostatnich miesiącach lampiony. Możemy je umieścić nie tylko we wnętrzu domu, ale również na świeżym powietrzu, w naszym ogrodzie. Kompozycja złożona z lampionów różnych rozmiarów świetnie sprawdzi się np. ustawiona na stole lub na podłodze w kąciku wypoczynkowym na tarasie albo w altanie.

We wnętrzu lampionów możemy umieścić zarówno prawdziwe świece, które nadadzą wyjątkowego klimatu naszemu kącikowi wypoczynkowemu, jak i elektryczne ich imitacje. Do wnętrza większych lampionów możemy z kolei włożyć łańcuch lampek ogrodowych, który także pozwoli nam na stworzenie oryginalnej oraz funkcjonalnej dekoracji świetlnej w ogrodzie.

Oświetlenie ogrodu – nowoczesne lampy ogrodowe LED

Świetną propozycją, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie oryginalne i nowoczesne rozwiązania, są także duże lampy ogrodowe. Mogą posiadać różne kształty, od kul, poprzez sześciany, a kończąc na lampach o nieregularnych kształtach. Doskonale nadają się do ustawienia na trawniku w ogrodzie oraz w pobliżu kącika wypoczynkowego.

Dobrej jakości lampy ogrodowe najczęściej zasilane są energooszczędnymi żarówkami LED, mogą być więc włączone przez długi czas, bez obaw, że ich działanie negatywnie odbije się na wysokości naszych rachunków za prąd. Ponadto, niektóre ich modele posiadają także funkcję pozwalającą na zmianę koloru ich światła, dzięki czemu takie oświetlenie ogrodu w TwojPasaz.pl pozwala na stworzenie na świeżym powietrzu unikalnego i nowoczesnego zarazem klimatu, którego wygląd nigdy nam się nie znudzi.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: