poniedziałek, 13 maja 2024 08:23

Na szachach w Sarnakach

W Sarnakach odbył się XVII Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. „Bohaterów Akcji V2”.

Autor: screen

Na starcie zawodów stanęło 54 zawodników z Polski, Mołdawii i Czech. Udział w nim wzięli zawodnicy KS MOK Debiut Terespol i zawodniczki MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski. W swojej kategorii wiekowej Karol Dajda (dwudzieste miejsce open) zajął piątą pozycję zdobywając 4 kategorię szachową. Wojtek Niedziółko (32 open) zajął dziesiąte miejsce i zdobył 5 kategorię. Krzysztof Gołębiowski (13 open) w swojej kategorii był siódmy. Dziewczyny z Międzyrzeca Hanna Korpysz (17 open) i Michalina Wasiluk (19 open) wygrały swoje kategorie wiekowe. Turniej w kategorii open wygrał Wiktor Stańkowski (Czternastka Warszawa) przed Stanisławem Wiśniewskim i Jordanem Mathiasem (Sachova Skola Bohumin – Czechy).