piątek, 10 maja 2024 08:16

U siebie tylko wygrana

Po raz trzeci w tym sezonie siatkarze Trójki Międzyrzec Podlaski zagrali na własnym parkiecie i po raz trzeci wygrali za trzy punkty.
Trzeci mecz u siebie i trzecia wygrana za trzy punkty.

Autor: Trójka Międzyrzec Podlaski

Trójka Międzyrzec Podlaski – KS Błonie 3:1 (25:14, 24:26, 25:22, 25:15)

Trójka: Kupczak, Sobieszczak, Orzechowski, Gołębiowski, Kubisz, Truszkowski, Bielecki (L) oraz Soszyński (L), Warchałowski, Lechowski, Mazur,, Wykręt.

Ewidentnie w pierwszym secie goście jeszcze byli w autokarze. Trójka rozprawiła się z nimi do czternastu będąc ekipą lepszą w każdym aspekcie siatkarskim. Drugi set ku zaskoczeniu wszystkich okazał się bardzo wyrównany. Przez większą jego część gra toczyła się punkt za punkt. Goście odskoczyli i dowieźli wynik do stanu 24:22. Dwa razy gospodarze obronili setbola. Niestety kolejne dwie piłki padły łupem gości i wynik meczu się wyrównał. Trzeci set przebiegał podobnie jak drugi . W końcówce na zagrywce pojawił się Bartosz Mazur i trzy punkty zdobyte po jego podaniach odmieniły obraz seta na korzyść Trójki. Ostatecznie międzyrzeczanie wygrali go do dwudziestu dwóch. Czwarty set był kopią pierwszego z tą różnicą, że w pierwszym Błonie jeszcze z autokaru nie wysiadły, a w czwartym już wsiadły. Dzięki temu po raz trzeci w tym sezonie komplet punktów pozostał nad Krzną. MVP meczu został wybrany rozgrywający Trójki Kacper Kupczak. Za tydzień siatkarze z Międzyrzeca udadzą się do Wyszkowa by zagrać z miejscowym Camperem. To dobra okazja do zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie na wyjeździe.

Paweł Bieliński, trener Trójki Międzyrzec Podlaski.

- Brawa dla chłopaków za wygranie meczu. MVP jak najbardziej zasłużone Kacper bardzo dobrze poprowadził grę zespołu. Ciesze się ze potrafiliśmy odwrócić wynik w końcówce trzeciego seta w którym do stanu 18:18 goniliśmy przeciwnika i wytrzymaliśmy końcówki setów. Dziękujemy kibicom za tak liczne przybycie i wsparcie. Teraz skupiamy się na meczu z Camper Wyszków, który gramy na wyjeździe za tydzień.