Ciągnął psa na lince holowniczej

  • 1.03.2017, 12:35 (aktualizacja 01.03.2017 14:16)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Ciągnął psa na lince holowniczej
54-letni terespolanin ciągnął swojego psa husky za samochodem na trzymanej w ręku lince holowniczej. Ta dramatyczna scena rozegrała się we wtorek 28 lutego na drodze krajowej E30 niedaleko Terespola.

Było po godzinie 12.30, gdy dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu otrzymał zgłoszenie, że kierowca fiata ciągnie psa rasy husky na trzymanej w ręku lince holowniczej. Świadek, który zgłosił sytuację, próbował zatrzymać mężczyznę. Ten jednak wysiadł z samochodu i chciał odejść razem z psem. Po chwili jednak na miejsce dotarł patrol policji i zatrzymał mężczyznę. Przybył też lekarz weterynarii, który udzielił zwierzęciu pomocy. 

– Zwierzę miało widoczne otarcia na opuszkach wszystkich łap. Lekarz stwierdził, że powstałe obrażenia nie zagrażają życiu psa. Po udzieleniu pomocy weterynaryjnej, przekazał czworonoga pod opiekę właścicielowi, wraz z zaleceniami co do dalszej opieki – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

54-letni mieszkaniec Terespola tłumaczył, że pies uciekł mu kilka dni wcześniej i dopiero we wtorek dowiedział się, gdzie jest. Pojechał samochodem, żeby go zabrać i w tak bezmyślny sposób postanowił z nim wrócić do domu: ciągnąc go za autem na trzymanej w ręku lince. Policjanci badają sprawę, czy doszło do popełnienia przestępstwa.

Maciej Maciejuk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe