Wkrótce będzie można dołączyć do organizacji proobronnej Combat Alert, która ma swoją siedzibę w Terespolu. By zostać członkiem wystarczy mieć polskie obywatelstwo i ukończone 18 lat. Więcej informacji na ten temat będzie można uzyskać na stanowisku promocyjnym, 28 sierpnia od godz. 12:00 w Terespolu, podczas imprezy Wystrzałowe Miasto.
Izabela Paszkiewicz (Terespol/KB Szuracz Terespol) i John Kinsella (Parczew/Limerick Running) byli najlepsi w „Piekielnej Kodeńskiej Piętnastce”, jak nazywany jest ze względu na wysoką temperaturę panującą zazwyczaj podczas zawodów Bieg Sapiehów w Kodniu, ze startem przed Bazyliką Św. Anny.
W gminie Terespol realizowanych jest wiele ważnych inwestycji. Trwają prace końcowe przy budowie przychodni w Kobylanach. Obecnie są poszukiwani lekarze mający prowadzić utworzone gabinety lekarskie. Została ukończona przebudowa stanicy w tej miejscowości, dzięki temu powstało miejsce, gdzie będą odbywać się kameralne występy zespołów artystycznych. Rozpoczęły się też prace przy budowie dróg w centrum Kobylan oraz na odcinku Małaszewicze-Podolanka oraz w Małaszewiczach Małych.
Na zakończenie wakacji impreza pełna atrakcji odbędzie się w Terespolu. Program festynu społeczno-historycznego pod sugestywną nazwą „Wystrzałowe miasto” jest imponujący. Będą koncerty, wojskowy piknik, uliczne biegi oraz… wystrzały z armat! Po rewitalizacji oficjalnie otwarta zostanie Konowica. Nie może Was tam zabraknąć! Słowo Podlasia jest patronem medialnym wydarzenia.
W sierpniu czeka nas kolejna ciekawa impreza biegowa w naszym regionie. Tym razem w Terespolu.
W Terespolu trwa rozbudowa sieci kanalizacyjnej, odwodnienia deszczowego na ul. Czerwonego Krzyża, budowa strzelnicy laserowej w liceum akademickim i remont budynku szkoły, prowadzona jest też konserwacja elementów pomnika upamiętniającego powstanie Traktu Brzeskiego.
Zdemontowano pomnik, upamiętniający żołnierzy Armii Radzieckiej, który znajdował się przy ul. Wojska Polskiego w Terespolu. Po konsultacjach społecznych i z Instytutem Pamięci Narodowej, w tym miejscu powstanie nowy obelisk lub inne upamiętnienie.
W Terespolu trwa inwestycyjna ofensywa. Będzie nowa kanalizacja, odwodnienie ulicy, nowy , wielorodzinny budynek komunalny z 32 mieszkaniami, poddany konserwacji zostanie pomnik Traktu Brzeskiego, wyremontowany zostanie budynek w którym mieści się Liceum Akademickie i wybudowana zostanie droga, która ułatwi podróżowanie przez Terespol. A to jeszcze nie wszystkie inwestycje realizowane przez miasto.
42-latek z gminy Terespol odpowie za kradzież i włamanie na konto bankowe znajomej. Kobieta dała mu swoją kartę płatniczą i poprosiła o zrobienie zakupów. Ten w myśl powiedzenia "okazja czyni złodzieja" wypłacił sobie 1000 złotych z jej konta, a niczego nieświadoma kobieta, dała mu jeszcze 100 złotych w podzięce.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli w bagażach obywateli Białorusi niezgłoszoną gotówkę – przeszło 50 tysięcy euro oraz ponad 20 tysięcy dolarów. Za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia gotówki przy przekraczaniu granicy grozi kara grzywny.
25 czerwca w Kobylanach, odbył się XVII festiwal Kultura Bez Granic. Na festiwalu wystąpiły polskie i światowe gwiazdy, takie jak Kayah oraz znana formacja DJ-ów Komodo. Według organizatorów wydarzenia, bawiło się na nim od 6 do 7 tysięcy ludzi.
Obelisk wzniesiony w hołdzie Armii Radzieckiej w 1950 roku w Terespolu, w dowód wdzięczności za wyzwolenie miasta spod jarzma faszystowskiego zostanie usunięty. Początkowo miała go przejąć białoruska fundacja, ale ostatecznie nie zgodził się na to IPN.
W Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu odsłonięto pomnik patronki placówki – świętej Królowej Jadwigi. Monument, którego twórcą jest Wojciech Chudaś, stanął na placu szkolnym, przed głównym wejściem.
5 czerwca zmarł Marek Ferens, nauczyciel, społecznik, fotograf i dziennikarz z Terespola.
Miasto Terespol otrzymało 10 900 000 złotych z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład.