Leśna Podlaska: Będą kształcić przyszłych strażaków

  • 10.06.2018, 09:51
  • MK
Leśna Podlaska: Będą kształcić przyszłych strażaków
Od września Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa uruchamia nową klasę mundurową o specjalizacji pożarniczej. Nabór już trwa.

ZSCKR w swej ofercie edukacyjnej, oprócz kształcenia na kierunkach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu, technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, przygotowała nowość dla młodzieży gimnazjalnej, która chce podjąć naukę w Leśnej Podlaskiej. 4 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej odbyło się spotkanie w tej sprawie. W spotkaniu wziął udział m.in. wójt gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski i dyrekcja placówki.

– Mowa o specjalizacji, która jest tworzona z myślą o pasji młodzieży do straży pożarnej. Profesjonalna kadra, w tym oficerowie straży pożarnej, będzie przygotowywać uczniów do wykonywania czynności gaśniczych, ewakuacji osób poszkodowanych, czynności podczas powodzi, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kierowania ruchem drogowym podczas czynności powypadkowych – mówi Radosław Klekot, dyrektor ZSCKR.

Cały artykuł przeczytacie w następnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 12 czerwca

MK
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Możliwość komentowania została zablokowana na czas ciszy wyborczej.

Pozostałe