7 marca w łosickim Starostwie Powiatowym spotkał się z nimi Andrzej Konieczny, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, który ma w zakresie kompetencji między innymi nadzór nad Polskim Związkiem Łowickim.
PZŁ reprezentował pracownik zarządu głównego Bartłomiej Popczyk. Obecni byli także mazowiecki wojewódzki inspektor weterynaryjny Beata Tomanek i powiatowy lekarz weterynarii Bogusław Kuśmierczyk. Ten ostatni poinformował, że od początku stycznia zanotowano już 16 dzików z ASF w powiecie łosickim, większość w gminie Sarnaki. 13 marca dowiedzieliśmy się w Powiatowym Inspektoracie Weterynaryjnym w Łosicach, że są dwa kolejne przypadki, w pobliżu Nowej Kornicy i Litewnik.
(mal)
Więcej na ten temat w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa nr 11.








![Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [17-05-2026] Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [17-05-2026]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-odeszli-do-wiecznosci-22-02-2026-1778989700.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze