Szpital posiadał już jedno tego typu urządzenie, a obecne doposażenie pozwoli obsługiwać sześcioro pacjentów jednocześnie. Bialska Onkologia jest obecnie jedynym ośrodkiem w całym województwie lubelskim, który daje pacjentom nadzieję uniknięcia stygmatu choroby związanego z łysieniem w skutek chemioterapii. – Onkoczepki, czyli system chłodzenia skóry głowy Paxman, to urządzenie chłodzące płyn wypełniający czepki umieszczone na głowach pacjentów, którym podawana jest chemioterapia. Skuteczność tej terapii tj. zachowanie przez pacjentów włosów podczas chemioterapii mieści się w zakresie 50-90 proc. – informuje Maja Pięta manager ds. marketingu z firmy EM-MED, która dokonała dostawy sprzętu.
Reklama
Biała Podlaska: Onkoczepki w bialskim szpitalu
Nowy budynek Bialskiej Onkologii z inicjatywy kierownika Oddziału Onkologii Klinicznej dr n. med. Piotra Centkowskiego został właśnie doposażony w kolejne dwa systemy Paxman, chłodzące skórę głowy pacjentów przyjmujących chemioterapię.
- (ach)
- 16.04.2021 20:14 (aktualizacja 23.08.2023 10:41)

Autor: fot. Archiwum EM-MED
Data dodania:
16.04.2021 20:14
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kaes
Treść komentarza: Pozazdrościć takich niskich temperatur... Pozdrowienia z Francji!
Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:07
Źródło komentarza: Pogoda na wtorek. Tropikalna noc i upalny dzień
Autor komentarza: Zachęta ?
Treść komentarza: I to ma odstraszyć ich od procederu przemytu ,,ubogacaczy,, ? Grzywna powinna być horrendalna, i areszt aż do jej spłacenia. A tak, albo znikną, albo zmienią wygląd i dokumenty, i będą robić to samo...
Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:58
Źródło komentarza: Jeden pochodzi z Ukrainy, drugi z Uzbekistanu. Kurierzy migrantów skazani w Białej Podlaskiej
Autor komentarza: Joe
Treść komentarza: ja chcę już!
Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:44
Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia
Autor komentarza: Holden Caulfield
Treść komentarza: Do środy jak dobrze kojarzę
Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:32
Źródło komentarza: Czy Parczew będzie miał IV ligę?
Autor komentarza: Band-up
Treść komentarza: I kto teraz zwróci kasę za zniszczenie ciężarówki ? Jeżdżą jak wariaty tymi motocyklami , wymuszają i niszczą pojazdy kierowcom . Kto za to zapłaci ???
Data dodania komentarza: 23.06.2026, 06:12
Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz komentarz
Komentarze