Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 17:03
Reklama

Co dalej z Izbą Celną?

Poseł Stanisław Żmijan zainicjował akcję obrony Izby Celnej w Białej Podlaskiej przez parlamentarzystów i samorządowców. Interweniować w tej sprawie u władz centralnych zamierza także marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski. Tymczasem Sąd Najwyższy skrytykował projekty ustaw o powołaniu Krajowej Administracji Skarbowej i stwierdził, że w takim kształcie nie mogą być uchwalone.
Co dalej z Izbą Celną?

Szykuje się wspólne wystąpienie do premier Beaty Szydło oraz do ministra finansów w obronie Izby Celnej, która na skutek wprowadzenia od stycznia 2017 roku Krajowej Administracji Skarbowej miałaby zostać przeniesiona z Białej Podlaskiej do Lublina. Wielu celników z dnia na dzień stanęłoby przed ważnym życiowym wyborem, związanym ze zmianą miejsca zamieszkania, o ile w ogóle otrzymaliby propozycję pracy.

Poseł Stanisław Żmijan zwrócił się do parlamentarzystów z naszego terenu i do kilku samorządów, aby wspólnie sprzeciwić się planom Ministerstwa Finansów. – Odzew jest i to ze strony różnych opcji. Zbiorę te deklaracje i zaraz po wakacjach będziemy wspólnie działać – zapowiada Żmijan.

Swoje poparcie deklaruje także Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego. – Jestem przeciwny przeniesieniu do Lublina z Białej Podlaskiej tak ważnej instytucji. Tu została stworzona cała infrastruktura na jej potrzeby i tu ta służba powinna pracować – podkreśla.

Jak mówi Mariusz Pajnowski, Związek Zawodowy Celnicy PL nawet w okresie urlopowym lobbuje wśród parlamentarzystów, uświadamiając im, jakie zagrożenia mogą się urealnić po wprowadzeniu KAS. W ocenie związkowców szara strefa, którą rząd chce zwalczyć, wcale by przez to nie ucierpiała. Spotkali się też z prezydentem Białej Podlaskiej Dariuszem Stefaniukiem.

W lipcu Biuro Studiów i Analiz Sądu Najwyższego wydało krytyczną, zawierającą szereg zastrzeżeń opinię projektów ustaw w sprawie powołania KAS. Stwierdzono w niej na koniec, że tak źle przygotowane projekty nie powinny być przedmiotem dalszej legislacji. Sejm ma się tym zająć po wakacjach, a Ministerstwo Finansów utrzymuje, że termin utworzenia KAS od 1 stycznia 2017 roku jest niezagrożony.

Resortowi odpowiedzialnemu za wpływy do budżetu zależy na powołaniu jednej instytucji łączącej administrację podatkową, kontrolę skarbową i służbę celną, dzięki którym państwo pobiera swoje daniny. Obecny model jest, w ocenie resortu, mało efektywny. Każda z tych służb działa odrębnie, ma niezależne systemy informatyczne, a bazy danych są rozproszone i nie ma bieżącej wymiany informacji między nimi. Według MF jeden urząd celno-skarbowy będzie skuteczniej kontrolował podatników i przedsiębiorców oraz wyeliminuje oszustwa.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pankracy 13.08.2016 23:49
Bo w całej tej reformie najważniejsza jest opcja zerowa. Zatrudni się naszych, a nie naszych się zwolni bez odpraw i zbędnych wyjaśnień.

ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama