Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 05:18
Reklama baner reklamowy
Reklama

Okradli w Niemczech, wpadli w Terespolu

Bialski przedsiębiorca jest zachwycony, jak skutecznie policjanci z Białej Podlaskiej i Terespola odzyskali cenny towar skradziony z naczepy tira z jego firmy transportowej. Ładunek zaginął na terenie Niemiec, a zaledwie trzy dni później odnaleziono go na granicy w Terespolu.
Okradli w Niemczech, wpadli w Terespolu

 

Złodzieje działali niezwykle profesjonalnie. Wykorzystali fakt, że samochód ciężarowy należący do bialskiej firmy przewozowej (właściciel prosi o niepodawanie jej nazwy) miał przymusowy postój we Frankfurcie nad Menem. Był długi weekend, niemieckie firmy z racji kilku dni wolnych od pracy były pozamykane, dlatego kierowca tira musiał czekać na rozładunek.

To wtedy, najprawdopodobniej pod osłoną nocy, złodziejska szajka sama przeładowała towar. Do swojego tira... Zrobiła to w tak zuchwały sposób, że kierowca ponoć nie zauważył nic niepokojącego. Ruszył w dalszą drogę i dopiero w punkcie docelowym, czyli w firmie pod Berlinem, gdzie ładunek miał być dostarczony, okazało się, że naczepa jest pusta.

Sprawą zajęła się niemiecka policja. Zgłoszenie o kradzieży wpłynęło także do bialskiej Komendy Miejskiej Policji. – Zgłoszenie dotyczące przywłaszczenia części powierzonego towaru wpłynęło 7 listopada 2016 roku. Do zdarzenia miało dojść na terenie Niemiec. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu bialskiej komendy oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Terespolu – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej KMP. 

Dzięki podjętej natychmiast pracy operacyjnej już trzy dni później funkcjonariusze z KMP i Komisariatu w Terespolu odzyskali niemal całe zrabowane mienie. Profesjonalnie przeprowadzona akcja doprowadziła też do błyskawicznego ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży spod Berlina, których ślad zaprowadził policjantów aż pod wschodnią granicę, do Terespola.

– Policjanci ustalili dane mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie. Okazał się nim 42-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Policjanci ustalili również dane paserów, też Białorusinów, w wieku 45 i 32 lat. Obaj też usłyszeli już zarzuty – podaje rzecznik.

O czynnościach operacyjnych i poszlakach, które pomogły w błyskawicznym ustaleniu sprawców tej zuchwałej kradzieży, bialscy funkcjonariusze z wiadomych względów nie chcą za wiele mówić. Ale nie ulega wątpliwości fakt, że brawurowo przeprowadzona akcja odzyskania towaru i ujęcia złodziei jest wyraźnym sygnałem dla przestępców, że nawet okradając mieszkańców południowego Podlasia w Niemczech czy gdzie indziej poza granicami kraju, nie mogą czuć się bezkarni.

Monika Pawluk

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Hhaha 15.04.2017 11:17
Oj tak, może dostali cynk od niemieckiej policji ?? Juz wielkie mi cos...

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ducati Diavel xDiavel v4 Treść komentarza: Czy tego komarka - motorka będą klepać czy oddadzą na złom ? Kupię tego rozwalonego motorka . Wyklepię , wyprostuję , poszpachluję i wyatawię na Otomoto jako Igła , nie bity , Okazaja . A to , że dwa ślady będzie zostawiał to nic ..... wiekszość motorków to klepane używane gruchoty zostawiające dwa ślady bo..... Mało kogo stać na nowy motocykl z salonu . Data dodania komentarza: 22.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Xd Treść komentarza: A wiadomo do kiedy zespół z Parczewa ma się określić? Już jednak to trochę trwa. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:35 Źródło komentarza: Czy Parczew będzie miał IV ligę? Autor komentarza: Tylko ja Treść komentarza: Dawca organów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:03 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Gość1 Treść komentarza: Było więcej ściągać ludzi z Siedlec i Lublina i koncowo są tego rezultaty zamiast postarać się i ściągnąć kogoś doświadczonego Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:02 Źródło komentarza: Do szczęścia zabrakło tylko i aż utrzymania Autor komentarza: Amper Treść komentarza: Jesli w Polsce rocznie jest ok 63 dni slonecznych, to musi to jakoś być rozdzielone. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:55 Źródło komentarza: Ani jednej minuty słońca! Grudzień wyjątkowo ponury na wschodzie Polski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama