Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 13:19
Reklama

Działki w Białej Podlaskiej - czy to dobry czas na sprzedaż lub kupno?

Działki to w ostatnich latach bardzo interesujące nieruchomości. Wiele osób zastanawia się, czy warto teraz zainwestować w nową działkę lub czy warto sprzedać taką nieruchomość. Nasz ekspert odpowiada: TAK.
Działki w Białej Podlaskiej - czy to dobry czas na sprzedaż lub kupno?

Wojciech Gałecki z Północ Nieruchomości Biała Podlaska podkreśla, że ceny działek są obecnie na relatywnie wysokim poziomie. Prawdopodobnie będą dalej rosnąć, a więc trend zwyżkowy utrzyma się jeszcze przynajmniej jakiś czas. – Mimo wysokiej ceny warto kupić działkę, gdyż to stabilna lokata kapitału. Wartość działki będzie stabilnie rosnąć – podpowiada Wojciech Gałecki. – Z drugiej strony jest to też dobry czas na zbycie działki. Można uzyskać wysoką i satysfakcjonującą cenę, a to dla sprzedającego najważniejsze – dodaje.

 

Dobry czas na sprzedaż i kupno

Działki w Białej Podlaskiej, Rakowiskach, Grabanowie, Czosnówce, Porosiukach, Wólce Plebańskiej, Styrzyńcu osiągają najwyższe ceny. Ich wartości plasują się na poziomie od 60 zł nawet do 140 zł za mkw. w przypadku działki inwestycyjno-budowlanej. Wszystko zależy od lokalizacji, powierzchni, klasy ziemi w przypadku działki rolniczej, potencjału inwestycyjnego, stanu prawnego i wielu innych czynników. – Obecnie rynek nieruchomości rozgrzany jest do czerwoności. Z jednej strony rosną ceny działek i materiałów budowlanych, z drugiej stopy procentowe kredytów hipotecznych są na rekordowo niskim poziomie. To sprawia, że nadal wiele osób jest zainteresowanych kupnem działki – mówi agent Północ Nieruchomości. – Nadal jest to dobra lokata kapitału. Jeśli tendencja wzrostowa nadal się utrzyma, a wszystko wskazuje, że tak, to inwestor może sporo zarobić na takiej nieruchomości. Najwięcej oczywiście na działkach, które są położone w atrakcyjnej lokalizacji, np. na terenach inwestycyjnych – zaznacza W. Gałecki. Podkreśla też, że również ci, którzy sprzedają obecnie działkę, mogą się cieszyć. Mają szansę wynegocjować wysoką cenę i nieźle zarobić, o ile zakupili działkę po cenach sprzed podwyżek.

 

Pomagamy w sfinalizowaniu transakcji

Działki w Białej Podlaskiej są zróżnicowane pod kątem ich potencjału i realnej wartości. W kontekście sprzedaży działek kluczowa jest znajomość lokalnego rynku, obowiązujących przepisów oraz realnych cen. Moją rolą jako agenta jest wsparcie podczas wyceny działki oraz pomoc uzyskać dokumenty niezbędne do dokonania sprawnej transakcji – podkreśla W. Gałecki. Chętnie pomagam również w poszukiwaniach wymarzonej działki pod budowę domu. W naszej ofercie jest szeroki wachlarz działek budowlanych i rolnych o zróżnicowanych powierzchniach i cenach. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówi agent.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama