Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 13:18
Reklama

W najnowszym numerze Słowa

W najnowszym numerze Słowa

>> Po przeszło sześciu miesiącach pracy przełożeni podziękowali radzynianinowi Dariuszowi Magierowi za prowadzenie lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Jakie są przyczyny odwołania? Magier tłumaczy, że miał inną wizję prowadzenia placówki niż przełożeni. A media spekulują i przytaczają dwa zdarzenia, które na odwołaniu mogły zaważyć.

>> Urząd Marszałkowski, NIK i CBA badają, czy w Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupie Działania doszło do nieprawidłowości przy przydzielaniu dotacji unijnych. Spore sumy miały wpłynąć m.in. na konto żony prezesa BLGD i syna wójta gminy Konstantynów.

>> Międzyrzec Podlaski jest coraz bliżej przeprowadzenia renowacji parku w zabytkowym zespole pałacowo-parkowym. – Wartość artystyczna tego projektu jest bardzo wysoka i posiada taki charakter, że pozwoli odtworzyć i zachować historyczny wygląd tego kompleksu – stwierdza Janusz Maraśkiewicz, kierownik bialskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie.

>> Mieszkańcy Rudnik są przeciwni powstaniu strzelnicy w ich miejscowości. Nie chcą słuchać frontowych odgłosów i żyć w strachu, że ich bliskich dosięgnie zabłąkana kula. Władze Łosic nie widzą problemu. Uważają. że taki obiekt jest potrzebny.

>> Jest duża szansa na powstanie na terenie suchego portu w Małaszewiczach centrum logistycznego umożliwiającego rozsyłkę chińskich przesyłek po całej Europie. Co to oznacza dla gminy?

>> Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się kobiety, które zdecydowały się na karmienie piersią? Rozmowa z Aleksandrą Karaś, pierwszym w Białej Podlaskiej dyplomowanym Promotorem Karmienia Piersią.

>> Zamiast medalika quad, czyli komunie kiedyś i dziś.

W numerze znajdziecie Państwo również rozstrzygnięcie plebiscytu na Najsympatyczniejszą Parę Południowego Podlasia oraz dodatek z życzeniami Czytelników na Dzień Mamy.

Życzymy miłej lektury!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama