Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:17
Reklama

Boisko gotowe, niebawem otwarcie

Zakończyła się budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 1,3 mln zł. To pierwszy etap rozbudowy obiektów przy ul. Piłsudskiego.
Boisko gotowe, niebawem otwarcie

Pieniądze, które pozyskało miasto, pochodziły z programu modernizacji regionalnej infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki. – Zabiegaliśmy o te fundusze bardzo intensywnie i jak widać skutecznie. Udało się, a jest to dopiero początek starań o infrastrukturę sportową z prawdziwego zdarzenia w Białej Podlaskiej – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk. Mowa o planowanej budowie nowej trybuny na płycie głównej.

Własne fundusze na realizację inwestycji to 1 mln zł, i kwotę tę miasto musiało wygospodarować w ubiegłorocznym budżecie.

Starania o poprawę jakości murawy przy ul. Piłsudskiego ciągnęły się od dwóch lat. Wiosną 2015 r. miasto odwiedził ówczesny minister sportu, którego obietnice okazały się jednak bez pokrycia. – Konkrety przyszły dopiero dzięki rozmowom z obecnym wiceministrem Jarosławem Stawiarskim – wspomina Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

Justyna Dragan


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama