Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:08
Reklama

Świętowali złote gody [GALERIA+WIDEO]

Pół wieku przeżyły razem pary z miasta i gminy, które 27 maja odebrały prezydenckie medale. Małżeństwa, z którymi rozmawialiśmy mówią zgodnie: czasem było ciężko, ale razem zawsze udawało się pokonać trudności.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Uroczystość rozpoczęła msza w kościele Narodzenia NMP, podczas której pary odnowiły przysięgi małżeńskie. Potem uczestnicy przenieśli się do magistratu. Tam czekały na nich okolicznościowe medale, kwiaty i życzenia, które wręczał wiceprezydent Michał Litwiniuk. – Ci ludzie dają dobry przykład młodym parom, małżeństwom, które nie mają tak długiego stażu. Kiedy się na nich patrzy robi się ciepło na sercu – przyznaje wiceprezydent, który w prezencie zgromadzonym parom zaśpiewał utwór Mieczysława Fogga.

24 pary z miasta i gminy, które świętowały złote gody w swoim życiu przeszły wiele. Jaka jest recepta na udany związek? Każda z par ma pewnie swoją. – Przez ten czas żyliśmy w wielkiej miłości, wychowaliśmy trzech utalentowanych, grzecznych i zdolnych synów. Przez te lata nigdy się nie kłóciliśmy, zawsze żyliśmy w zgodzie, jak coś się złego działo to rozmawialiśmy i razem rozwiązywaliśmy problemy – opowiada Krystyna Maciejewicz, której towarzyszył mąż Maciejewicz.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 23.

Tekst: Justyna Dragan

Wideo: Maciej Maciejuk

Zdjęcia: Adam Trochimiuk

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama