Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:09
Reklama

W najnowszym numerze Słowa

W najnowszym numerze Słowa

>> Temat z okładki: Na boisku przy Szkole Podstawowej w Hadynowie uczeń przewrócił się i uderzył głową o podłoże. Nie wezwano pogotowia i nie poinformowano rodziców, a chłopiec miał wstrząśnienie mózgu. Kuratorium: szkoła nie dopełniła procedur...

>> Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Terespolu powstanie grupa teatralna, a także zostaną zorganizowane Dni Teatru Ulicznego. 

>> Kiedy pojedziemy autostradą A2? W trakcie 41 posiedzenia sejmu poseł PO Stanisław Żmijan dopytywał się o dalsze działania odnośnie autostrady A2 na wschód od Mińska Mazowieckiego. 

>> Międzyrzec Podlaski: Sprawa kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w sądzie pracy. Dyrekcja placówki w wyniku przeprowadzonych zmian organizacyjnych zdecydowała o likwidacji tego stanowiska. Teraz zwolniona kierownik dochodzi swoich praw w sądzie pracy.

>> Prokuratura postawiła zarzut przekroczenia uprawnień byłej dyrektor żłobka "Skarbiec Skrzata", walczy o przywrócenie do pracy. 25 maja odbyła się kolejna rozprawa. W bialskim sądzie jako świadek stawił się prezydent Dariusz Stefaniuk.

>> Lato i sezon piknikowo-grillowy jeszcze nie zaczął się na dobre a na drogach naszego regionu już zaroiło się od kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po alkoholu. W minionym tygodniu policja odnotowała całą masę takich zdarzeń. Nie brakowało również zdarzeń z udziałem dzieci.

>> Reportaż: Mieszkaniec Białej Podlaskiej, został rodziną zastępczą dla sześciu malutkich wiewiórek, które upodobały sobie mieszkanie w jego budce dla ptaków. Jak sam mówi, przygoda z wiewiórkami zaczęła się kilka lat temu...

>>  Lekarze z oddziału chirurgii bialskiego szpitala wysłali petycje do prezydenta miasta, by ten lepiej zadbał o bezpieczeństwo rowerzystów. W magistracie trwają prace nad nowym planem ścieżek rowerowych a do pomocy ruszą także strażnicy miejscy. Czy to wystarczy?

>> Czy można się dowiedzieć jakie i z kim zawierają umowy samorządy? Tak i to praktycznie z dnia na dzień. Z takiego zestawienia  dowiadujemy się na przykład, ile władze Parczewa zapłaciły za obsługę konferansjerską w czasie niedawnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy.

>> Stację w Terespolu czekają spore zmiany. Podróżni, którzy mogą spodziewać się nowej jakości podróżowania, już teraz mogą korzystać z obniżki cen biletów.

To tylko niektóre tematy. W numerze zamieściliśmy również zapowiedzi kolejnych imprez - każdy znajdzie coś dla siebie!

A w specjalnym dodatku rozstrzygnięcie naszego plebiscytu dla dzieci ze zwycięzcami na okładce.

Życzymy miłej lektury!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama