Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 01:05
Reklama

Szczepienia. Droga do normalności

W momencie pojawienia się pandemii COVID-19, Zarząd Województwa Lubelskiego podjął niezbędne działania, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dlatego też skierował pieniądze, w tym głównie środki z UE, do jednostek ochrony zdrowia oraz placówek pomocy społecznej w naszym regionie. Jednak kolejna fala pandemii pokazuje, że droga do normalności prowadzi przez szczepienia.
Szczepienia. Droga do normalności

Czwarta fala

Kiedy koronawirus pojawił się w Polsce, najważniejsze było wsparcie szpitali i ich pracowników. I tak też było w naszym regionie. Pomoc okazała się niezbędna, bo to lekarze i pracownicy służby zdrowia jako pierwsi mają kontakt z osobą potencjalnie zakażoną. Obecnie zachorowań wśród medyków jest niewiele, ponieważ (oprócz odpowiednich środków ochrony) korzystają oni z programu szczepień. Inaczej sytuacja wygląda wśród mieszkańców Lubelszczyzny, gdzie statystyki plasują nas w końcówce regionów, jeżeli chodzi o liczbę osób w pełni zaszczepionych. Co więcej, znajdujemy się w czołówce liczby nowych zakażeń.

- Pacjenci, którzy trafiają obecnie na oddziały covidowe to w zdecydowanej większości osoby niezaszczepione. Dlatego bardzo ważne jest, aby jak najwięcej mieszkańców naszego regionu zaszczepiło się przeciwko COVID-19. Szczepiąc się, w szczególności dbamy o siebie, osoby starsze i schorowane - mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefa-na Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie Piotr Matej.

 

#SzczepimySię

 Choć wydawałoby się, że najgorsze jest za nami, to pandemia korona-wirusa nie odpuszcza. Pamiętaj-my jednak, że wsparcie placówek medycznych w odpowiedni sprzęt i środki ochrony osobistej, to jednak nie wszystko, abyśmy mogli wrócić do normalności. Koronawirus to bardzo ciężka i podstępna choroba Te-raz wszystko zależy od nas. Bardzo duże znaczenie mają szczepienia, które są kluczowym elementem wal-ki z COVID-19. Szczepienie może uratować życie. Dlatego tak ważne jest, aby jak największa liczba osób przystąpiła do szczepień przeciwko COVID-19. W ten sposób wspólnie możemy doprowadzić do uzyskania odporności populacyjnej.

- Szczepiąc się, chronimy nie tylko siebie, ale także swoich najbliższych. Dlatego gorąco zachęcam państwa do zaszczepienia się. Zaufajmy nauce, zaufajmy medykom, bądźmy wszyscy ambasadorami szczepień! - zachęca Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Bezpieczne warunki pracy

Pandemia koronawirusa wyraźnie pokazała, że to właśnie szpitale, placówki medyczne i ośrodki po-mocy społecznej są nieocenionymi beneficjentami Funduszy Europejskich. Z pieniędzy unijnych udało się zakupić m.in. sprzęt, aparaturę medyczną, a także środki ochrony osobistej, w tym maski, rękawice czy płyny do dezynfekcji rąk i pomieszczeń. Wsparcie pozwoliło tak-że na adaptację wielu szpitalnych pomieszczeń, dzięki czemu zwiększyło się bezpieczeństwo pracy oraz dostępność świadczeń zdrowotnych w trakcie pandemii COVID-19 w naszym regionie.

Zarząd Województwa Lubelskiego przekazał łącznie blisko 77 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na tzw. wsparcie covidowe. Środki te otrzymały 43 placówki, w tym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, zespoły ratownictwa medycznego, centra profilaktyczno-lecznicze, a także szpitale powiatowe, kliniczne, wojewódzkie oraz jednostki podległe Samorządowi Województwa Lubelskiego. Placówki te były liderami i uczestnikami tzw. projektów covidowych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama