Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:08
Reklama

Biała Podlaska: Nowy patron, nowy sztandar

Szkoła Policealna Medyczne Studium Zawodowe w Białej Podlaskiej przyjęła imię nowej patronki – Danuty Siedzikówny. W czasie uroczystości nadano też nowy sztandar szkole.
Biała Podlaska: Nowy patron, nowy sztandar
Autor: fot. Medyczne Studium Zawodowe

Uroczystość, która miała miejsce 27 lutego, rozpoczęła się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, przy ul. Brzeskiej. Podczas mszy nastąpiło poświęcenie sztandaru. Kolejno zebrani udali się do fili Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Warszawskiej 14.

Na początku oddano hołd walczącym i ginącym na Ukrainie. Po przywitaniu zebranych przez Marzenę Paszkowską dyrektor szkoły policealnej, wicewojewoda Robert Gmitruczuk odczytał uchwałę imię patrona szkoły i przekazał dokument dyrektor placówki. Następnie ojcowie sztandaru przybili do niego pamiątkowe gwoździe. Ojcem i sponsorem sztandaru jest samorząd województwa lubelskiego, w tym dniu reprezentowany przez Jerzego Szwaja przewodniczącego sejmiku i Bartłomieja Bałabana członka zarządu województwa lubelskiego. Sponsorami sztandaru byli też: Mariusz Burdzyluk właściciel biura podróży Mario Presto i samorząd uczniowski, który był reprezentowany przez Daniela Grabka. – Członkowie samorządu wykonali prace plastyczne, a następnie sprzedali je na kiermaszu świątecznym, by pozyskać fundusze na zakup sztandaru – wyjaśnia dyrektor Marzena Paszkowska.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 1 marca


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama