Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 12:08
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Jakiej pomocy Polacy powinni udzielić Ukrainie? [SONDAŻ]

„Pewnego przyjaciela poznasz w niepewnym momencie”. Udowodnili to Polacy, którzy po wybuchu wojny w Ukrainie od razu ruszyli z pomocą na wielką skalę. Ponad połowa z nas przyznaje, że czynnie wspiera różnego rodzaju akcje. Aż jedna czwarta uważa, że uchodźców należy przyjąć pod swój dach.
Jakiej pomocy Polacy powinni udzielić Ukrainie? [SONDAŻ]

Autor: iStock

Wielu Polaków poświęca swój czas i oszczędności, żeby pomagać atakowanym przez Rosjan Ukraińcom. Wojska rosyjskie od dwóch tygodni bombardują ich kraj. Już od pierwszego dnia tych tragicznych zdarzeń w Polsce rozpoczęły się zbiórki produktów niezbędnych do życia ludziom uciekającym przed śmiercią we własnym kraju. Wielu z nas udostępniło im miejsce w swoich domach. Codziennie polscy kierowcy załadowują swoje tiry rzeczami przeznaczonymi dla tych, którzy zdecydowali się zostać w Ukrainie i walczyć o jej niepodległość. Jako ludzie sprostaliśmy zatem temu wyzwaniu i wciąż chcemy wspierać Ukraińców.

Potwierdza to sondaż przeprowadzony na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" przez United Surveys. Ponad 62 proc. respondentów ocenia, że w mniejszym lub większym stopniu zaangażowało się w jakąś formę pomocy poszkodowanym przez wojnę. 37,7 proc. nie uczestniczy w tego typu akcjach. Pozostali (0,1 proc.) ankietowani to osoby niezdecydowane w tej kwestii.


 

 

W drugim sondażu zapytano Polaków, jaka forma pomocy jest w obecnej sytuacji najbardziej wskazana. Największa liczba ankietowanych uznała, że potrzebna jest przede wszystkim pomoc humanitarna (85,9 proc.). Co ciekawe, na drugim miejscu znalazło się przyjęcie uchodźców. Tę możliwość wskazało aż 74,9 proc. badanych. 62,6 proc. uczestników sondażu popiera dostawy broni i amunicji, a 46,2 proc. czołgów i samolotów. Aż 42,8 proc. pytanych wskazuje na to, że potrzebna jest również pomoc finansowa. Pozostałe odpowiedzi to dopuszczenie polskich obywateli do udziału w walkach (27,6 proc.), wysłanie polskiego wojska na pomoc Ukrainie (10,9 proc.), „nie wiem/trudno powiedzieć” (2,5 proc.).


 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ksiądz IgnacyTreść komentarza: Ulica ma być nazwana imieniem wielkieg i zasłużonego Polaka. Takim Polakiem jest Świętej Pamięci Generał Wojciech Jaruzelski.Data dodania komentarza: 29.03.2024, 10:45Źródło komentarza: Chcieli nadać nazwę ulicy. Musieli wycofać uchwałęAutor komentarza: Nie rucia nogaTreść komentarza: Ta czarna zaraza zawsze i wszędzie musi się wpierdzielać w każdy aspekt życia człowieka. Tak nazwijmy nową ulice imieniem jakiegoś pajaca z krzyżemData dodania komentarza: 29.03.2024, 08:14Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Do Zakrzesia: To proszę wymienić choć jednego reprezentanta Polski z radzyńskiej Akademii oraz sezony, w których drużyny z niej grały w Centralnej Lidze Juniorów. O ile wiem, to odpowiedź będzie brzmiała - ZERO.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 23:21Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: czyTTreść komentarza: Nie wiem o czym ga da l i. Chyba o wyborachData dodania komentarza: 28.03.2024, 19:13Źródło komentarza: Dyskutowali o tym, jak pomóc zdolnym uczniomAutor komentarza: czy TTreść komentarza: Jeśli most ma łączyć, to nie te raczej: Jozafat zapoczątkował rozwój polonizacji Lićwinów i Rusów - Łuck (Ukraina dziś). Riad, także niespecjalnie łączy. No i jego potomkowie, chcą politykować. To jak to, tylko takie mosty? Nie mam propozycji. Zapytajcie Mieszkańców. Zwłaszcza tych ulic. Mam pytanie: jak rozwiązane będą "kolizje' z nową przecież, ścieżką po Wale Krzny?Data dodania komentarza: 28.03.2024, 19:10Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na Krznie
Reklama
Reklama