Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:43
Reklama

Biała Podlaska: Trzy spektakle o koziołku

Koziołek Matołek to postać dobrze znana wszystkim dzieciom i dorosłym. Już niebawem gość z Pacanowa przyjedzie do miasta nad Krzną. Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego zaprasza na trzy spektakle, opowiadające o losach rogatego podróżnika.
Biała Podlaska: Trzy spektakle o koziołku
Autor: fot. BCK w Białej Podlaskiej

"Koziołek Matołek" jest adaptacją komiksu autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza, który jest jedną z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci i ukazała się w 1932 roku. Koziołek jest wciąż popularny mimo że od śmierci obu autorów minęły już dziesięciolecia, a przygody tytułowego bohatera niekoniecznie przystają do współczesnej rzeczywistości. 

Już niebawem będziemy mogli zobaczyć przygody rogatego podróżnika na bialskiej scenie. A to za sprawą spektaklu "Koziołek Matołek" w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Łomży. Ten wierszowany spektakl w założeniu ma być doskonałą zabawą dla całej rodziny! Tytułowy Koziołek wyrusza w podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Odwiedza różne miejsca, przeżywa niezwykłe oraz pouczające przygody. Po drodze poznaje ciekawe historie i postacie.

W czasie wędrówki wpada oczywiście w tarapaty i mierzy się z własnymi słabościami i lękami. Pomimo trudności ani na chwilę nie opuszcza go jednak optymizm i poczucie humoru. Koziołek potrafi bowiem zamienić swoje kłopoty w zabawę i zawsze budzi wokół siebie radość, a zarazem uczy, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu celu. Mimo to do Pacanowa nie dociera. 

Za adaptację i reżyserię przedstawienia odpowiada Jarosław Antoniuk, za scenografię Przemysław F. Karwowski, za muzykę Bogdan E. Szczepański, za choreografię Jacek Gębura, a za animacje Justyna Sołomianko. Obsada: Beata Antoniuk, Michał Kucharski, Daria Głowacka, Tomasz B. Rynkowski, Julia Sacharczuk oraz Rafał Swaczyna.

Spektakle w Białej Podlaskiej zaplanowano na 20 marca o godz. 16:00 oraz dla grup zorganizowanych 21 marca o godz. 9:00 i o godz. 11:00 w sali widowiskowej BCK przy ul. Brzeskiej 41. Rezerwacja i sprzedaż biletów w cenie 18 zł w Punkcie Informacji Kulturalnej przy ul. Warszawskiej 11 i pod nr. tel. 83 341 67 18 i 887 300 555 oraz na www.bck24.pl. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama