Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 08:24
Reklama

Biała Podlaska: Roznerski i Szwedes na scenie

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Kompania Teatralna zapraszają na spektakl pt. "Niemy kelner". Między absurdem a rzeczywistością, śmiechem i tragedią jest bardzo cienka granica. Wszystko stoi tu na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy. Czym to się skończy? Na scenie zobaczymy znanych aktorów – Piotra Szwedesa oraz Mikołaja Roznerskiego.
Biała Podlaska: Roznerski i Szwedes na scenie
Autor: Plakat

Widzowie zostaną zaproszeni do pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej równie dziwnymi gangsterami. Na zewnątrz zaczai się natomiast świat, w postaci tajemniczego "dyspozytora". Jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat. Co wydarzy się w pokoju? Kto kogo "kilim"? Sprawdźcie koniecznie!

Para typów wielce podejrzanego autoramentu to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon. A u Quentina Tarantino? Dzięki bohaterom "Niemego Kelnera", Benowi i Gusowi, Tarantino przedarł się wreszcie także na scenę w Polsce.  

Tytułowy niemy kelner może być bowiem lustrem każdego z nas... czy mamy tylko usługiwać w życiu i milczeć, czy może wyprostować się i zacząć zamawiać pełnym głosem najlepsze dania życia, nie zerkając bojaźliwie na prawą stronę menu, gdzie tylko ceny?!

Perfekcyjne dialogi, ostre emocje, zmysł obserwacji, humor, napięcie, absurd, groza – to cechy charakterystyczne utworów znakomitego dramaturga jakim jest Harold Pinter. Głupota oczywiście nie ma na ten spektakl wstępu, z obu stron. Nawet na gapę!

"Komedia, groteska, thriller – decyzja należy do Was. Zapnijcie pasy... dbamy o Wasze bezpieczeństwo i poczucie humoru" – zachęca Kompania Teatralna. W rolach głównych zobaczymy dwóch popularnych aktorów: Mikołaja Roznerskiego i Piotra Szwedesa. Reżyserem jest z kolei inny ceniony artysta – Wojciech Malajkat.

Spektakl odbędzie się 27 marca o godz. 17:00 w sali widowiskowej przy ul. Brzeskiej 41. Rezerwacja i sprzedaż biletów w cenie 80 złotych w Punkcie Informacji Kulturalnej przy ul. Warszawskiej 11, nr tel. 83 341 67 18 oraz 887 300 555 oraz online na stronie www.iframe69.biletyna.pl.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama