Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 22:17
Reklama baner reklamowy
Reklama

Znamy kluczowe plany inwestycyjne Łosic

Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Łosicach oraz kanalizacji sanitarnej w Niemojkach i modernizacja ujęcia wody oraz przebudowa dróg to trzy duże projekty inwestycyjne, na które wnioski o dofinansowanie złożyło miasto Łosice do Rządowego Funduszu Polski Ład.
Znamy kluczowe plany inwestycyjne Łosic
O tym, że należy szukać dofinansowania zewnętrznego na lokalne projekty inwestycyjne doskonale wie burmistrz Mariusz Kucewicz, który zaplanował 4 duże projekty na kwotę ponad 23,5 mln zł. Ich finansowanie mogłyby zabezpieczyć pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład i Grantu PGR.

Autor: Joanna Gąska

Inwestycje są niezbędne dla rozwoju miasta i gminy i traktowane są przez magistrat jako priorytetowe. Rozbudowa sieci kanalizacyjnej objęłaby miejscowość Niemojki z perspektywą przyłączenia do niej sąsiedniej wsi Patków. Dodatkowo miasto chce wykorzystać istniejącą oczyszczalnię ścieków oraz jej potencjał przepustowy. Planuje się też w ramach modernizacji ujęcia wody w Łosicach wykonanie prac związanych z wybiciem/modernizacją studni, wykonaniem rurociągu tłocznego wraz z projektem a także dostawienie dwóch filtrów ze sterowaniem. Wartość projektu opiewa na kwotę 4.985.000 zł

Modernizacja oczyszczalni

Aby zapewnić kompleksową modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej samorząd zaplanował także modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków. - Miasto się rozbudowuje, powstają nowe mieszkania, będą potrzebne więc kolejne przyłącza do sieci kanalizacyjnej. A w rezultacie będziemy mieć  coraz więcej użytkowników. Wniosek na modernizację i rozbudowę istniejącej oczyszczalni zapewni też miastu i gminie bezpieczeństwo w kwestii gospodarki ściekowej – mówi burmistrz Mariusz Kucewicz. Wartość inwestycji ma wynieść 9.270.000 zł.

Przebudowa dróg gminnych

Kolejny wniosek dotyczy przebudowy dróg gminnych. Jego wartość to 7.300.000 zł. Projektem objęto drogi przy ulicy Żytniej, Wiejskiej, Żwirowej, Piaskowej, Czarkowskiego, Kasztanowej, Źródlanej, Jabłoniowej, Cichej, Pogodnej, Żytniej, Polnej, Leśnej, Przemysłowej, Czerwonego Krzyża, Berka Josolewicza-Rynek, oraz w miejscowości Niemojki. Łączna długość powstałych dróg miałaby wynieść ponad 5 km.  

Remont szkoły

Miasto chciałoby również przeprowadzić kompleksową modernizację szkoły podstawowej nr 2. Pieniądze na ten cel miałyby pochodzić z Grantu PGR. – W szkole uczy się 432 uczniów, w tym 384 uczniów i 48 dzieci uczęszczających do przedszkola. Placówka dysponuje 20 oddziałami, w tym 2 przedszkolnymi. W szkole uczą się między innymi dzieci z miejscowości w których mieszkańcy byli pracownikami PGR-ów. Dlatego mogliśmy złożyć wniosek o te dofinansowanie – dodaje Mariusz Kucewicz. W ramach zadania miałaby zostać zmodernizowana świetlica szkolna, sala cichej nauki, sala zabaw, do zajęć sportowych i interaktywnych. Zaplanowano również wymianę instalacji elektrycznej, montaż drzwi zewnętrznych do sal.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama