Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 00:54
Reklama

Pożar w Zaściankach. Duże straty i śmierć zwierząt w płomieniach

Do pożaru stodoły doszło dziś w nocy w Zaściankach. W kilkugodzinnej akcji gaśniczej udział brało aż 9 zastępów straży pożarnej. W pożarze ucierpiały konie, które znajdowały się w budynku, niestety część z nich padła.
Pożar w Zaściankach. Duże straty i śmierć zwierząt w płomieniach
Straty materialne w wyniku pożaru w stodoły w Zaściankach są duże. Niestety w płomieniach zginęły też konie.
Źródło: OSP Jelnica

Do pożaru w Zaściankach (gm. Międzyrzec Podlaski) doszło w nocy z niedzieli 17 kwietnia na poniedziałek 18 kwietnia.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o godz. 2:30. Paliła się drewniana stodoła, w której znajdował się sprzęt rolniczy, zboże oraz konie. Niestety, w wyniku pożaru zwierzęta zostały poparzone, a jedno z nich padło. Spaleniu uległy stodoła i szopa oraz znajdujące się w nich maszyny rolnicze oraz siano, słoma i tona owsa. Strażacy musieli też jak najszybciej walczyć z ogniem, by ten nie rozprzestrzenił się na sąsiadujące budynki. 

Czytaj także: Tragiczny wypadek na krajowej dwójce

Jak informuje straż pożarna, jej działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru w pierwszej fazie, działając w obronie sąsiadujących budynków. Druhowie dokonali też prac rozbiórkowych, a także dokładnie przelali wodą pogorzelisko. 

Akcja gaśnicza trwała 4 godziny i była bardzo wymagająca, dlatego do zdarzenia zadysponowano aż 9 zastępów strażaków: 2 z JRG Międzyrzec Podlaski, po jednym z OSP Jelnica, OSP Rzeczyca, OSP Śródmieście, OSP Stołpno, OSP Zawadki, OSP Tłuściec, OSP Rogoźniczka. Na miejscu pracowali też policjanci. 

Czytaj także: Wjechał na fontannę w Piszczacu. Kamery nagrały zdarzenie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
BMW i BMW 18.04.2022 19:56
***

BMW a BMW 18.04.2022 19:56
Popierdolone to jakieś wszystko dzisiaj

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama