Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 04:20
Reklama

Firma z Międzyrzeca Podlaskiego wysoko w rankingu Forbesa

Poznaliśmy wyniki drugiej edycji rankingu „Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2022”, który przygotował magazyn Forbes przy współpracy z firmą Statista. Wysoko w zestawieniu uplasowała się firma Dr Gerard, która swoje zakłady ma w Międzyrzecu Podlaskim i Radzyniu Podlaskim. – To ogromne wyróżnienie, ponieważ w badaniu biorą udział pracownicy i to ich głosy decydują o tym, jakie miejsce zajmie firma w rankingu na Najlepszego Pracodawcę – mówi prezes firmy Jarosław Zawadzki.
Firma z Międzyrzeca Podlaskiego wysoko w rankingu Forbesa
Firma Dr Gerard, która siedzibę ma w Międzyrzecu Podlaskim, zajęła wysokie 10. miejsce w rankingu „Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2022" magazynu Forbes.
Autor: Paulina Chodyka-Łukaszuk

„Poland’s Best Employers 2022 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2022” zostało przygotowane przez magazyn Forbes oraz firmę Statista.

300 firm w zestawieniu Forbesa

 „Firma badawcza o ocenę pracodawców i dostarczenie danych do analizy poprosiła samych pracowników. Ocenili oni swoich pracodawców w anonimowej ankiecie, dzięki czemu zbadana została rzeczywista jakość oferowanych miejsc pracy – a nie wyłącznie sukces przeprowadzanych kampanii employer brandingowych. Firmy nie były w stanie wpłynąć na ocenę uzyskaną w rankingu, ponieważ nie można było np. zgłosić swojego udziału poprzez zamówienie usługi płatnego audytu” – czytamy w magazynie Forbes. Gwarantuje więc to całkowitą niezależność wyników badania.

Jak podkreślają autorzy zestawienia, było ono, podobnie jak jego pierwsza edycja, tworzone w cieniu pandemii. „Badanie zostało przeprowadzone w czasie, gdy dominująca narracja zakładała przejście globalnej epidemii w endemię, jednak wpływ ostatnich dwóch lat na rynek pracy w rankingu jest wciąż widoczny. Objawia się konkretnymi oczekiwaniami, jakie pracownicy mają wobec pracodawców, niekiedy przechodzącymi w postawy wręcz roszczeniowe (co widać wyraźnie po jakości części wypowiedzi i komentarzy)” – przekazuje magazyn Forbes. 

Czytaj także: Komendantka Marta Kucharska odebrała państwowe odznaczenie

W tej edycji sklasyfikowanych zostało 300 największych firm w Polsce, które podzielono na branżowe kategorie.

Wysoko w rankingu, bo na 10. pozycji, w kategorii „Najlepsi pracodawcy. Produkcja dóbr konsumpcyjnych nietrwałych” sklasyfikowana została firma Dr Gerard, która swoją siedzibę oraz zakład produkcyjny ma w Międzyrzecu Podlaskim. Drugi zakład posiada z kolei w Radzyniu Podlaskim. Jest więc bardzo dobrze znana mieszkańcom naszego regionu. 

Dr Gerard w czołówce najlepszych pracodawców

Jak przekazuje prezes firmy Dr Gerard, Jarosław Zawadzki, to dla niego ogromne wyróżnienie.

Jarosław Zawadzki, prezes zarządu firmy Dr Gerard, fot. Archiwum Dr Gerard

– W badaniu biorą udział pracownicy i to ich głosy decydują o tym, jakie miejsce zajmie firma w rankingu na Najlepszego Pracodawcę. To pracownicy są największym dobrem organizacji, bez nich, ich wiedzy i doświadczenia nie byłoby nas na rynku. Dlatego to badanie jest dla mnie i mojego zespołu, informacją zwrotną o poziomie zadowolenia pracowników, ich motywacji i lojalności wobec firmy – mówi Jarosław Zawadzki

Podkreśla, że z jego perspektywy, po trudnych 2 latach pandemii, jest to informacja, że pracownicy pomimo dużej niepewności w świecie zewnętrznym, czują się bezpiecznie w firmie, a także mogą się w niej rozwijać. – Pandemia dla wielu firm była sprawdzianem, jak sobie daje radę z zarządzaniem kryzysem. Patrząc na wyniki rankingu wydaje się, że poradziliśmy sobie z nim dobrze. W czasie kryzysu postawiliśmy na komunikację z pracownikami, zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy oraz możliwość korzystania z profilaktyki zapobiegania Covid – wyjaśnia prezes Zawadzki. 

Dodaje, że za sukcesem stoi też trwająca w jego firmie od dawna praca nad poprawieniem komunikacji wewnętrznej, dawanie osobom zatrudnionym możliwości rozwoju oraz budowanie relacji z pracownikami, m.in. dzięki prężnie działającym przedstawicielom pracowników. – Za chwilę organizujemy wyjazdy dla naszych pracowników, w czerwcu odwiedzą nas w fabrykach ich dzieci, więc sporo się u nas dzieje. Podczas pandemii różne działania były wyciszone, teraz cieszymy się, że możemy być razem. Myślę, że również fakt, iż angażujemy się w akcje pomocy świadczy o tym, że nie tylko biznes jest dla nas ważny, ale również działanie społeczne – podkreśla Jarosław Zawadzki. 

Jako przykład podaje zaangażowanie swojej firmy w pomoc Ukrainie. – We współpracy z burmistrzem Międzyrzeca Podlaskiego, zaopatrzyliśmy uchodźców w długoterminową żywność oraz środki higieniczne. Dostarczyliśmy również nasze produkty do punktów recepcyjnych, trzech dworców kolejowych w Warszawie czy do sklepu dla obywateli Ukrainy. Nasi pracownicy również zaangażowali się w zbiórkę na rzecz Ukrainy, a dary przekazaliśmy do ośrodka uchodźców w Radzyniu Podlaskim – wymienia prezes Dr Gerarda.

O firmie Dr Gerard

Przypomnijmy, Dr Gerard to jedna z największych firm cukierniczych, nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Powstała w 1993 roku. Od lat współpracuje z klientami z całego świata, a jej marki można spotkać w Europie Zachodniej, ale również w krajach arabskich. Obecnie zatrudnia ponad 1 000 osób. Posiada 2 fabryki – w Międzyrzecu Podlaskim i Radzyniu Podlaskim, będąc jednym z największych pracodawców w województwie lubelskim. – Naszym pracownikom zapewniamy zdrowe, bezpieczne, uczciwe, zróżnicowane i pozytywne środowisko pracy. W ramach tego stale oferujemy szkolenia BHP, zapewniamy sprawiedliwe i równe traktowanie pracowników oraz promowanie różnorodności i integracji w ramach naszej kultury organizacyjnej. Staramy się również wspierać lokalne społeczności w Radzyniu Podlaskim i Międzyrzecu Podlaskim, przeznaczając z naszego budżetu środki na działania kulturalno-sportowe – dodaje na koniec prezes Jarosław Zawadzki. 

Zobacz także: Powiat chce wyróżnić znaną podróżniczkę. Wyraziła swoją opinię

Miasto walczy z suszą, dlatego rzadziej będzie kosić trawniki

Stypendia marszałka rozdane. Wśród wyróżnionych są podopieczne Bialskiego Centrum Kultury


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama