Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 03:50
Reklama

Dwukrotnie opłynął kulę ziemską. Odwiedzi Radzyń Podlaski

To jeden z najsłynniejszych polskich żaglarzy. Jako pierwszy Polak opłynął dwukrotnie kulę ziemską. Osobiście nadzorował budowę trzech polskich jachtów: Pogorii, Poloneza i Fryderyka Chopina. Krzysztof Baranowski o swojej życiowej pasji opowie w Radzyniu Podlaskim.
Dwukrotnie opłynął kulę ziemską. Odwiedzi Radzyń Podlaski
Kapitan Krzysztof Baranowski będzie gościem "Radzyńskich spotkań z podróżnikami"
Źródło: ROK

– Spotkanie z Krzysztofem Baranowskim rozpocznie odsłonięcie przez kapitana tabliczki na radzyńskim Skwerze Podróżników. Następnie wysłuchamy opowieści pt. „Samotny Żeglarz” – mówi Robert Mazurek, dyrektor ROK.

CZYTAJ TAKŻE: Już wkrótce ważne wydarzenie – Bialski Kongres Przedsiębiorczości

Kapitan jest pomysłodawcą „Szkoły pod żaglami”. Dwukrotnie zrealizował samotny rejs dookoła świata. - Za drugim razem przepłynął 24 tys. mil morskich trasą równikową, zawijając do 20 portów. Szlak podróży prowadził m.in. przez Wyspy Kanaryjskie, Karaiby, Kanał Panamski, Tahiti, Australię, Seszele, Morze Czerwone i Śródziemne. Rejs zakończył się 30 sierpnia 2000 r. - informuje Mazurek. 

Od 2009 r. prowadzi Fundację „Szkoła Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego” opartą o wolontariat młodzieży niosącej innym pomoc. Jest autorem kilkunastu książek, licznych filmów dokumentalnych oraz programów telewizyjnych propagujących żeglarstwo. Zostal odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe”. Jest dwukrotnym laureatem nagrody im. Leonida Teligi za wybitne zasługi w popularyzacji żeglarstwa .

Kapitan Baranowski o swojej pasji opowie w Radzyniu Podlaski już 23 czerwca. Po spotkaniu będzie można kupić jego książki z dedykacją. Spotkanie zacznie się o godz. 18.00 na „Skwerze Podróżników”. Krzysztof Baranowski będzie gościem 40. już edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.

WARTO PRZECZYTAĆ: Strażacy zapraszają na rajd. Będą kręcić kilometry dla Białej

Na „Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami” zaprasza Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, a także organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama