Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 18:10
Reklama

Myślała, że inwestuje w kryptowalutę, straciła ponad 100 000 złotych

Ponad 100 000 złotych straciła mieszkanka Białej Podlaskiej wierząc, że inwestuje w kryptowalutę. Skontaktował się z nią oszust podający się za doradcę inwestycyjnego i namawiał do wykonywania kolejnych wpłat. Kobieta postępowała zgodnie z z jego instrukcjami.
Myślała, że inwestuje w kryptowalutę, straciła ponad 100 000 złotych
Kobieta, myśląc, że inwestuje w kryptowalutę, straciła ponad 100 000 złotych
Autor: archiwum/ilustracyjne

30 czerwca, na bialską komendę, zgłosiła 35 -letnia mieszkanka miasta. Z jej relacji wynikało, że w kwietniu tego roku, na jednym z portali społecznościowym znalazła informację o szybkim zysku dzięki inwestycjom w kryptowalutę. W związku z tym, że była zainteresowana właśnie takim zainwestowaniem swoich pieniędzy, zostawiła w aplikacji swoje dane kontaktowe.

Tego samego dnia, zadzwonił do niej mężczyzna, mówiąc, że będzie jej doradcą inwestycyjnym. Za jego namową kobieta zainstalowała na swoim telefonie program do jego zdalnej obsługi. Miał on pomóc w szybszym porozumiewaniu się podczas inwestycji. Mężczyzna zapewnił, że kobieta będzie mogła w każdej chwili zablokować mu podgląd urządzenia.

Fałszywy doradca namówił pokrzywdzoną do założenia konta bankowego w aplikacji i przelania na podane przez niego konto 1000 złotych. Mężczyzna wielokrotnie kontaktował się z kobietą udostępniając jej dane. Wynikało z nich, że zarabia ona niewielkie kwoty. Kobieta dokonywała kolejnych wpłat na zakup kryptowaluty. Gdy bialczanka miała otrzymać środki z wypracowanego już zysku, pojawiły się problemy i konieczność kolejnych wpłat związanych między innymi z podatkiem czy należnością za usługę dla brokera. Miało to wynikać z faktu iż przelewem na konto kobiety – który w efekcie nie został zrealizowany- zainteresowała się instytucja zajmująca się przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy.

- Pokrzywdzona, wierząc w szczere intencje swojego „telefonicznego rozmówcy” wpłaciła również część pojawiających się „nowych opłat”. W efekcie działalności sprawcy, straciła gotówkę w kwocie ponad 100 000 złotych. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów całą sprawę postanowiła zgłosić organom ścigania. Teraz oszustów szukają bialscy funkcjonariusze.  Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie usług finansowych. Wszelkie portale, giełdy służące do inwestowania, należy dokładnie zweryfikować. Transakcje wykonujmy osobiście, nie przekazując haseł czy loginów do swoich kont. Jeżeli osoba podająca się za pracownika banku czy przedstawiciela firmy finansowej prosi o zainstalowanie programu służącego do zdalnej obsługi komputera czy wpisania danych konta należy się rozłączyć. Tylko zachowując czujność możemy uchronić się przed utratą swoich oszczędności – informuje oficer prasowy bialskiej policji, komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Czytaj także: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu

Czytaj też: Zakochała się w "chirurgu". Straciła 32 000 złotych


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama