Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:10
Reklama

Uroczyste obchody Święta Policji w KPP w Parczewie

Parczewscy policjanci obchodzili Święto Policji, czyli 103 rocznicę powstania tej służby. Obchody rozpoczęły się mszą w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Parczewie, a potem przeniosły się na plac jednostki. Policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz honorowe medale przyznane przez NSZZ Policjantów.
Uroczyste obchody Święta Policji w KPP w Parczewie
Podczas uroczystości z okazji Święta Policji, parczewscy funkcjonariusze otrzymali mianowania na wyższy stopień służbowy
Autor: KPP w Parczewie

Tegoroczne obchody Święta Policji w Parczewie rozpoczęły się od mszy w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej. Po niej, przy dźwiękach orkiestry, uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod siedzibę policjantów, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka. Tam przybyłych gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Parczewie inspektor Krzysztof Kozyra. W swoim wystąpieniu podziękował policjantom za codzienną służbę, zaangażowanie oraz poświęcenie w niesieniu pomocy obywatelom. Podziękowania zostały skierowane także do pracowników cywilnych i ich rodzin.

Po tym, obecny na uroczystościach I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, inspektor Jerzy Czebreszuk oraz Komendant KPP w Parczewie, inspektor Krzysztof Kozyra, wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 25 policjantów – w tym: w korpusie oficerów 2 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów 11 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów 8 funkcjonariuszy i korpusie szeregowych 4 funkcjonariuszy. 

- Ponadto, NSZZ Policjantów, na czele z przewodniczącym aspirantem sztabowym Arturem Garbaczem w tym roku postanowił wyróżnić honorowymi odznakami zasłużonych policjantów: Medal 30-lecia NSZZ Policjantów otrzymał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Parczewie komisarz Mariusz Kawalerski. Z kolei złotą odznaką uhonorowano 5 mundurowych, srebrną 7 mundurowych, brązową 10 – informuje oficer prasowy parczewskiej policji, starszy sierżant Ewelina Semeniuk.

Uroczystości zakończyły przemowy zaproszonych gości oraz koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Urzędu Miejskiego w Parczewie. 

Czytaj także: Święto policji: była uroczysta msza i akcja krwiodawstwa

Czytaj też: Policyjny pies Ramzes zachwycił uczestników pikniku


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama