Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:12
Reklama

Gmina Miejska Terespol

30 listopada ubiegłego roku, zakończyła się realizacja projektu „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Konowicy w Terespolu”. Celem przedmiotowego projektu było przywrócenie funkcji społeczno-gospodarczych na zdegradowanych obszarach miasta Terespol, a także zwiększenie w mieście dostępności do infrastruktury społecznej i kulturalnej.
Gmina Miejska Terespol
Po rewitalizacji Konowica jest miejscem chętnie odwiedzanym przede wszystkim przez mieszkańców, ale też turystów i gości
Źródło: Urząd Miasta Terespol

30 listopada ubiegłego roku, zakończyła się realizacja projektu „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Konowicy w Terespolu” realizowana z udziałem dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 i budżetu państwa. Celem przedmiotowego projektu było przywrócenie funkcji społeczno-gospodarczych na zdegradowanych obszarach miasta Terespol, a także zwiększenie w mieście dostępności do infrastruktury społecznej i kulturalnej.

Cele szczegółowe to: zwiększenie podaży atrakcyjnych przestrzeni publicznych na obszarze miasta; poprawa stanu infrastruktury społecznej; zapewnienie wystarczającego poziomu dostępu do usług społecznych oraz infrastruktury do wykorzystania czasu wolnego; aktywizacja wszystkich mieszkańców gminy; wzmocnienie więzi wśród społeczności lokalnych i poprawa wizerunku miasta Terespol; przywrócenie bezpieczeństwa lokalnego oraz porządku publicznego; stworzenie oferty działań aktywizacyjnych wśród mieszkańców obszaru, który obecnie uznawany jest za zdegradowany; pobudzenie aktywności środowiska lokalnego i stymulowanie współpracy na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego oraz przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia społecznego niektórych grup społecznych.

Zakres projektu obejmował między innymi remont budynku po byłym hotelu, znajdującym się na stadionie miejskim, przyległym do zrewitalizowanych terenów, który zmienił funkcję na Centrum Kultury i Rekreacji, z salą konferencyjną, pracowniami: muzyczną, plastyczną i tkacką. Zagospodarowany został teren za stadionem, wokół zbiorników wodnych Konowicy i nadana została mu nowa funkcja rekreacyjna. W ramach inwestycji wybudowane zostały drogi dojazdowe, ciągi pieszo rowerowe i parkingi wraz z infrastrukturą towarzyszącą i siłowniami na świeżym powietrzu. Odmulone zostały zbiorniki wodne, wybudowany został pomost i punk widokowy, który może pełnić funkcję amfiteatru. Wybudowany został także plac zabaw, skatepark i workout- miejsce do ćwiczeń siłowych. Odnowiony został kort tenisowy i wymienione ogrodzenie na stadionie. Całość terenu została oświetlona i objęta monitoringiem. Oprócz obszaru Konowicy, monitoring został zamontowany również na terenie całego miasta.

Na terenie Konowicy, w parku miejskim i szkołach, rozmieszczone zostały budki lęgowe i karmniki gdzie można dokarmiać ptaki. Ponadto, w czterech budkach lęgowych dla ptaków umieszczone zostały kamery, przez które online, w czasie rzeczywistym, będzie można podglądać ich życie w naturalnym środowisku. Partnerem projektu była firma BARD Agnieszki Drab, która w ramach umowy partnerskiej zamontowała monitoring w budynku restauracji przy ul Wojska Polskiego 132. Całkowity koszt inwestycji to 9 121 161,40 złotych, z tego 6 032 949,30 to środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 i budżetu państwa.

28 sierpnia bieżącego roku, podczas festynu społeczno-historycznego, pod nazwą Wystrzałowe Miasto – Niedziela w Terespolu, nastąpi oficjalne otwarcie inwestycji. Mieszkańcy korzystają natomiast z wybudowanej infrastruktury od jesieni ubiegłego roku.

Każdy może spędzić czas na zrewitalizowanym terenie tak jak lubi. Dzieci intensywnie na placu zabaw, dorośli i młodzież mogą rozwijać sprawność fizyczną na urządzeniach work out, a wszyscy razem aktywnie spędzać czas na rolkach, rowerach, korcie tenisowym, boisku, skate parku czy siłowni na świeżym powietrzu. Miłośnicy bardziej spokojnego wypoczynku mogą urządzić piknik na trawie, spacerować alejkami, wypoczywać na ławeczkach i pomoście kołyszącym się na wodzie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dlatego Konowica jest miejscem chętnie odwiedzanym przede wszystkim przez mieszkańców, ale też turystów i gości.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama