Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 12:55
Reklama

Gmina Wisznice

Jeden z największych projektów jaki gmina podjęła do realizacji, to projekt rewitalizacji obszarów zdegradowanych gminy Wisznice. Celem projektu było zatrzymanie procesów marginalizacji i przywrócenie funkcji społeczno-gospodarczych na zdegradowanych obszarach, a także zwiększenie dostępności do infrastruktury społecznej.
Gmina Wisznice
Jednym z zadań w ramach rewitalizacji była adaptacja budynku w centrum Wisznic na cele socjalne oraz komercyjne, wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu
Źródło: Gmina Wisznice

Sukcesywny rozwój i wychodzenie naprzeciw wyzwaniom, a także konsekwentna realizacja wytyczonych celów, to podstawowe narzędzia z których korzysta gmina Wisznice, co przekłada się na poprawę warunków życia mieszkańców i pozytywny wizerunek gminy w regionie i kraju.

Jeden z największych projektów jaki gmina podjęła do realizacji, to projekt rewitalizacji obszarów zdegradowanych gminy Wisznice. Celem projektu było zatrzymanie procesów marginalizacji i przywrócenie funkcji społeczno-gospodarczych na zdegradowanych obszarach, a także zwiększenie dostępności do infrastruktury społecznej. Jednym z zadań w ramach rewitalizacji była adaptacja budynku w centrum Wisznic na cele socjalne oraz komercyjne, wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu.

W ramach zadania, przebudowany został budynek w centrum Wisznic, wraz z adaptacją na cele socjalne oraz komercyjne. Na parterze budynku zlokalizowane są mieszkania treningowe dla czterech osób oraz kino, na piętrze sale do rehabilitacji oraz gabinety zabiegowe. Mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnościami z terenu gminy Wisznice ruszyły z początkiem 2022 roku. Do dyspozycji jest także sala kinowa z 30 miejscami, która po kilkudziesięciu latach wróciła do Wisznic, bowiem dokładnie w tym miejscu, w latach 70-tych działało kino Marzenie. Na parterze budynku zaplanowano również toaletę publiczną, która posiada oddzielne wejście i jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Zagospodarowano także teren przy budynku - przebudowano drogę wewnętrzną o szerokości 6 metrów, na długości 195 metrów i wykonano chodniki i utwardzenia. Ustawiono również wiatę przystankową oraz zamontowano plac zabaw dla dzieci. W parku zostały zamontowane trzy urządzenia do zabawy dla dzieci, które tworzą plac zabaw. 

W ramach zadania centrum Wisznic objęto monitoringiem. Zamontowano 12 kamer zewnętrznych i 2 wewnętrzne.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama