Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 12:44
Reklama

WORD Biała Podlaska

Miasteczko ruchu drogowego przy bialskim WORD posiada: asfaltowe jezdnie i chodniki, które odzwierciedlają rzeczywisty ruch drogowy, odpowiednie oznakowanie i sygnalizację świetlną, miniprzejazd kolejowy oraz oznaczenie stref zamieszkania i przejścia dla pieszych.
WORD Biała Podlaska
Miasteczko ruchu drogowego przy bialskim WORD posiada: asfaltowe jezdnie i chodniki, które odzwierciedlają rzeczywisty ruch drogowy, odpowiednie oznakowanie i sygnalizację świetlną, miniprzejazd kolejowy oraz oznaczenie stref zamieszkania i przejścia dla pieszych
Autor: Nadesłane do Redakcji

Miasteczko ruchu drogowego przy bialskim WORD to nowoczesna inwestycja, dostosowana do potrzeb regionu. Kosztowało około miliona złotych. – Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że nasz region potrzebuje miejsca, gdzie dzieci będą uczyły się prawidłowych zachowań na drodze – zaznacza dyrektor WORD w Białej Podlaskiej Igor Dzikiewicz.

– W sposób szczególny powinniśmy zwrócić uwagę na najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci i młodzież szkolna wiedzą już coraz więcej na temat bezpieczeństwa, dlatego liczba wypadków z ich udziałem stale maleje. Jednak zmieniające się przepisy, dotyczące poruszania się i pierwszeństwa na przejściach dla pieszych oraz nowe środki komunikacji, do których zaliczymy przede wszystkim elektryczne hulajnogi, skłaniają nas do poszerzania edukacji i wprowadzania nowoczesnych metod – wyjaśnia dyrektor WORD w Białej Podlaskiej Igor Dzikiewicz. – Poza tym zmienia się infrastruktura miejska, która kładzie większy nacisk na swobodne poruszanie się rowerzystów. Dlatego tak ważne jest budowanie świadomości i reagowanie wtedy, kiedy jest na to czas. Z takich potrzeb wyrosła idea stacjonarnego miasteczka ruchu drogowego w Białej Podlaskiej – dodaje. 

Miasteczko ruchu drogowego przy bialskim WORD posiada: asfaltowe jezdnie i chodniki, które odzwierciedlają rzeczywisty ruch drogowy, odpowiednie oznakowanie i sygnalizację świetlną, miniprzejazd kolejowy oraz oznaczenie stref zamieszkania i przejścia dla pieszych. Jest dostępne od poniedziałku do piątku, wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji dla zorganizowanych grup szkolnych. Rodzice z dziećmi mogą skorzystać z miasteczka w każdą sobotę w godz. 9:00 – 14:00, zlokalizowane jest na terenie WORD przy ul. Orzechowej 60.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama