Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 12:51
Reklama

Powiat bialski

Budowa ZOL w Łózkach, to jedna z największych inwestycji w ostatnich latach, prowadzona przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim.
Powiat bialski
Budynek po dawnej szkole został przebudowany i przystosowany do potrzeb pacjentów
Autor: Archiwum

Projekt o nazwie „Wzrost efektywności i dostępności świadczeń zdrowotnych udzielanych przez SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim poprzez doposażenie Zakładu i utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łózkach” wart jest ponad 11,6 miliona złotych, a 7,6 miliona to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Do budynku po dawnej szkole, zostało dobudowane piętro, a placówka została wyposażona w najnowszy sprzęt.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy udziela świadczeń medycznych pacjentom przewlekle chorym, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają całodobowych świadczeń pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych oraz kontynuacji leczenia, ale nie wymagają hospitalizacji w oddziale szpitalnym. Głównym celem zakładu jest pomoc w odzyskaniu sprawności, a przede wszystkim – poprawa stanu zdrowia i jakości życia, poprzez zapobieganie powikłaniom wynikającym z procesu chorobowego i unieruchomienia, aktywizację i usprawnienia ruchowe, zapewnienie bezpieczeństwa i opieki.

- Powstały w miejscu dawnej szkoły, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy jest nowoczesną, spełniającą bardzo wysokie standardy placówką. Bardzo potrzebną społecznie. Opiekujemy się osobami starszymi, którymi rodziny, ze względów medycznych i zdrowotnych, nie są wstanie się opiekować. Zakład może przyjąć do 88 pacjentów. W tej chwili przebywają w nim 64 osoby, ponieważ na tyle opiewa umowa z NFZ. Prowadzimy rozmowy o rozszerzeniu tej umowy. Kolejną funkcją społeczną zakładu jest zatrudnienie w nim okolicznych mieszkańców. Wiele osób z okolic przekwalifikowało się, uzyskało kwalifikacje opiekuna medycznego i zostało przez nas zatrudnionych – mówi dyrektor SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim Marek Zawada.

Teren wokół ośrodka został na nowo zagospodarowany. Okoliczny park został zrewitalizowany, położone zostały alejki, zamontowane ławeczki, są nowe nasadzenia i trawniki. Dzięki temu pacjenci ZOL w Łózkach mają możliwość przebywania i spacerowania w ładnych okolicznościach przyrody.

Oprócz gabinetu lekarskiego, punktów pielęgniarskich, gabinetu zabiegowego i zaplecza pomocniczego, w ZOL w Łózkach znajduje się sala rehabilitacyjna, sala telewizyjna, sala terapii zajęciowej i sanitariaty dla niepełnosprawnych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama