Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 00:11

Cztery gole w meczu Podlasia z Chełmianką [ZDJĘCIA]

Na inaugurację nowego sezonu w trzeciej lidze piłkarze Podlasia Biała Podlaska zremisowali w Chełmie z rywalami z miejscowej Chełmianki.
Piłkarze Podlasia na inaugurację nowego sezonu walczyli w Chełmie z rywalami z Chełmianki

Autor: Fot. Marcin Petruk

Chełmianka Chełm – Podlasie Biała Podlaska 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Marcin Pigiel 30 z karnego, 1:1 Jakub Bednara 49, 2:1 Bednara 56 z karnego, 2:2 Jakub Mażysz 57.

Podlasie: Misztal – Chyła, Pigiel, Kozłowski, Salak, Bahonko (67 Podstolak), Mażysz (77 Domański), Wojczuk, Galach (79 Kosieradzki), Nojszewski (77 Spring), Andrzejuk.

Chełmianka: Brzozowski – Błaszczuk, Stępień (46 Knap), Piekarski, Myśliwiecki (79 Chwedoruk), Wójcik (46 Czułowski), Budzyński, Bonin (90+1 Konojacki), Perdun (63 Szczodry), Bednara, Wiatrak.

Żółte kartki: Piekarski, Perdun (Chełmianka), Pigiel, Salak (Podlasie). Sędziował: Kamil Szczołko z Lublina.

W bialskim zespole szansę na ligowy debiut dostało kilku nowych zawodników: Rafał Misztal, Jan Kozłowski, Jakub Mażysz, Brian Galach, Dawid Nojszewski. Po powrocie z Orląt Spomlek Radzyń Podlaski ponownie w Podlasiu zaprezentował się Mateusz Chyła. Ligowy debiut w trzecioligowym Podlasiu jako trener zapisał również na swoim koncie nowy szkoleniowiec naszej drużyny, Artur Renkowski, któremu "na dzień dobry" przyszło zmierzyć się z drużyną, którą prowadzi Tomasz Złomańczuk, były trener Podlasia, u którego grał także Renkowski. Wśród gospodarzy pojawił się na boisku m. in. 39-letni Grzegorz Bonin, który ma na koncie jeden występ w pierwszej reprezentacji Polski, a także były gracz ekipy z Białej Podlaskiej, Patryk Czułowski.

Na stadionie w Chełmie pojawili się także sympatycy Podlasia, słychać było wiernego i znanego kibica naszej drużyny, pana Stanisława. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali goście, a bramkarza Chełmianki próbował pokonać m. in. Mażysz. Pierwsza bramka w meczu padła w 30 minucie: po dośrodkowaniu Macieja Wojczuka sfaulowany został w polu karnym Marcin Pigiel i sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Po zmianie stron nasi szybko mieli szansę na podwyższenie rezultatu: po zagraniu ręką jednego z graczy Chełmianki sędzia ponownie podyktował rzut karny, to była 47 minuta spotkania. Ale "Wojo" niestety przestrzelił i nadal było 0:1. Ta sytuacja zemściła się na Podlasiu, bo w 49 minucie do wyrównania doprowadził Jakub Bednara, kierując piłkę do siatki głową. W pierwszym kwadransie drugiej połowy meczu wszystko działo się zresztą błyskawicznie: w 56 minucie było już 2:1, gdy tym razem Bednara wykorzystał rzut karny, po tym, jak Pawła Perduna sfaulował Krzysztof Salak. Minęła... minuta i mieliśmy ponownie remis, gdy dośrodkowanie Wojczuka zamienił na gola po celnej główce Mażysz. To była oczywiście debiutancka ligowa bramka dla Podlasia naszego napastnika.

W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje szanse, raz świetnie wybronił strzał zawodnika Chełmianki Misztal. Nasi trafili nawet do siatki, ale ze spalonego, a w 86 minucie miejscowi mogli mówić o dużym szczęściu. Najpierw po strzale jednego z graczy zespołu z Białej Podlaskiej, Marcina Pigiela, piłka odbiła się od słupka, a po dobitce z pola karnego Tomasza Andrzejuka znakomicie interweniował bramkarz chełmskiego zespołu. Ostatecznie, na dobry początek, Podlasie wywalczyło cenny punkt na ciężkim terenie. - Zespół Podlasia dyktował trudne warunki i mówiąc obiektywnie, był nieco bliżej wygrania tego spotkania niż my - przyznał po meczu Tomasz Złomańczuk, trener Chełmianki.

Mecze 1. kolejki trzeciej ligi, grupa 4: Chełmianka Chełm – Podlasie Biała Podlaska 2:2 (0:1), Bednara 49, 56 z karnego - Pigiel 30 z karnego, Mażysz 57; KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2 (0:1), Zieliński 57 - Skrzyński 21, Maj 83; Lublinianka - Wisła Sandomierz 2:0 (0:0), Majewski 50, Paluch 76; Cracovia II – Stal Stalowa Wola 4:2 (2:0), Strózik 4, 68 z karnego, Bracik 42, Thiago 60 - Myszogląd 64, Stelmach 70; Unia Tarnów - Sokół Sieniawa 0:2 (0:0), Oziębło 74, Lis 80; Wieczysta Kraków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (1:0), Jankowski 19, Bąk 47; Wisłoka Dębica - ŁKS Łagów 2:1 (1:0), Łanucha 14, 56 z karnego - Imiela 83 z karnego; Korona II Kielce - Podhale Nowy Targ 0:0; Avia Świdnik - Czarni Połaniec 3:1 (2:0), Rak 28, 45, Góralski 56 - Gębalski 69 z karnego.

W następnej kolejce,13-14 sierpnia: Podlasie Biała Podlaska - Wieczysta Kraków, 13 sierpnia godzina 19.57, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski - Unia Tarnów, 13 sierpnia godzina 17, Wisła Sandomierz - Czarni Połaniec, Podhale Nowy Targ - Avia Świdnik, ŁKS Łagów - Korona II Kielce, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Wisłoka Dębica, Sokół Sieniawa - Chełmianka Chełm, Stal Stalowa Wola - KS Wiązownica, Lublinianka - Cracovia II.

Wisła Sandomierz    1      0      0-2

Drużyna, które zajmie pierwsze miejsce w tabeli na koniec sezonu, awansuje do drugiej ligi. Drużyny, które zajmą miejsca od 16 do 18 w tabeli, spadną do czwartej ligi. Liczba zdegradowanych drużyn może ulec zwiększeniu w zależności od przynależności terytorialnej klubów spadających z drugiej ligi.