czwartek, 2 maja 2024 23:30

Podlasie kontra Korona II: "Wejście smoka" Kurowskiego [GALERIA]

W drugim w tym sezonie spotkaniu na swoim boisku trzecioligowi piłkarze Podlasia Biała Podlaska zmierzyli się z rywalami z Korony II Kielce.
Po tym strzale Macieja Kurowskiego padła bramka dla Podlasia

Autor: Fot. Arkadiusz Kielar

Podlasie Biała Podlaska – Korona II Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Maciej Kurowski 77, 1:1 Michał Smolarczyk 89.

Podlasie: Misztal – Pigiel, Salak, Chyła, Kozłowski, Nojszewski (78 Spring), Podstolak, Andrzejuk, Galach (69 Kosieradzki), Wojczuk (89 Dmitruk), Mażysz (76 Kurowski).

Korona II: Mamla - Zwoźny, Więckowski, Kiercz, D. Lisowski, Turek (82 Kośmider), Bielka (46 Majewski), Strzeboński, P. Lisowski (72 Sowiński), Konstantyn (72 Mucha), Szulc (62 Smolarczyk).

Po wyjazdowym, zwycięskim spotkaniu z Wisłoką Dębica (w drodze na mecz w Dębicy naszym zepsuł się autokar, ale sytuacja została opanowana i na miejsce pojazd gości dotarł holowany), Podlasie walczyło na swoim, ponownie wypełnionym kibicami stadionie, z rezerwami ekstraklasowej Korony. Pierwsi groźniej zaatakowali przyjezdni, którzy w 5 minucie skierowali nawet piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Po drugiej stronie boiska groźnie uderzył Marcin Pigiel, ale bramkarz Korony II poradził sobie z jego strzałem. Po walce z rywalem w polu karnym gości padł Tomasz Andrzejuk, kibice czekali na karnego, ale… sędzia ukarał żółtą kartką naszego zawodnika.

W kolejnych minutach nadal było groźnie przed bramką kielczan, po dograniu Krzysztofa Salaka uderzył Dawid Nojszewski, ale piłka po słupku wyszła na aut. W drugiej połowie szanse na gola mieli Brian Galach, Jakub Mażysz czy Mateusz Chyła, ale bramkarza Korony II ostatecznie pokonał ktoś inny. Nosa miał trener Podlasia, Artur Renkowski, wpuszczając w 76 minucie na boisko Macieja Kurowskiego, który zaliczył prawdziwe "wejście smoka". Chwilę po pojawieniu się na boisku nasz niespełna 18-letni pomocnik popisał się efektowną akcją, ściął do środka i lewą nogą z pola karnego posłał piłkę do siatki, wzbudzając euforię na trybunach. Wychowanek AP TOP 54 Biała Podlaska zdobył swoją debiutancką ligową bramkę dla Podlasia i po strzelonym golu pobiegł cieszyć się razem z dopingującymi głośno przez całe spotkanie nasz zespół „szalikowcami”. Szkoda, że jego bramka nie okazała się zwycięska: w 89 minucie kielecka drużyna zdołała jednak wyrównać, Chyłę przechytrzył Michał Smolarczyk i trafił z pola karnego na 1:1. Jeszcze szansę miał Pigiel, ale niestety przestrzelił nad bramką.

W 90 minucie czerwoną kartkę zobaczył za brzydki faul na Podstolaku zawodnik Korony II, Krzysztof Kiercz, ale nie miało to już wpływu na wynik spotkania. Niestety, w końcówce meczu kontuzji nabawił się kapitan Podlasia, Maciej Wojczuk i utykając schodził z boiska. Oby to nie było nic poważnego.

- Ten remis to dla nas strata dwóch punktów – mówił po meczu trener Podlasia, Artur Renkowski. - Pierwsza połowa nie była wybitna w naszym wykonaniu, ale sam pan sędzia przyznał w przerwie, że w tej sytuacji z Tomkiem Andrzejukiem był rzut karny, trochę nie rozumiem, że przyznaje, że był rzut karny, a tego nie odgwizdał. Druga połowa zdecydowanie pod nasze dyktando, ciągle szukaliśmy bramki, w końcu padła, nie chcieliśmy się cofać, szukaliśmy drugiej bramki. Ale tak w piłce jest, że jedna sytuacja czasem może zdecydować, goście doprowadzili do wyrównania i niestety zakończyło się remisem. Trochę za dużo podań szukaliśmy w najwyższych strefach i potrzebny nam był ktoś, kto potrafi prowadzeniem zdobywać przestrzeń, Maciej Kurowski potrafi to bardzo dobrze, kontroluje piłkę, potrzebowaliśmy tego, żeby napędzać nasze akcje. Fajnie, że Maciek strzelił bramkę, ciężko pracuje i mam nadzieję, że dużo mu da ta bramka. Chcieliśmy zdobyć w dwóch ostatnich meczach sześć punktów, zapowiadało się na świetny tydzień, ale końcówka meczu z Koroną II nam go trochę zepsuła.

III liga, 4. kolejka: Podlasie Biała Podlaska - Korona II Kielce 1:1 (0:0), Kurowski 77 - Smolarczyk 89; Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski - Wieczysta Kraków 3:1 (2:1), Maj 6, 19, 57 - Mak 5 z karnego; Wisła Sandomierz - Podhale Nowy Targ 1:4 (0:2), Sydorenko 77 - Płatek 13, Antkowiak 15, 66, Szynka 83; ŁKS Łagów - Czarni Połaniec 3:0 (1:0), Melinyszyn 28, Imiela 55 z karnego, 67; KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Avia Świdnik 0:0; Sokół Sieniawa - Wisłoka Dębica 1:1 (0:0), Geniec 81 z karnego - Rachfalik 89; Stal Stalowa Wola - Chełmianka Chełm 2:0 (1:0), Kowalski 8 z karnego, Kitliński 57; Lublinianka - Unia Tarnów 2:0 (2:0), Paluch 14 z karnego, Kalita 42; Cracovia II - KS Wiązownica 2:2 (1:1), Budziński 30, 62 - Rop 40, Grzegorz Janiczak 50.

W następnej kolejce, 27-28 sierpnia: Avia Świdnik - Podlasie Biała Podlaska, 27 sierpnia godzina 17, Wisłoka Dębica - Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski, 28 sierpnia godzina 17, KS Wiązownica - Wisła Sandomierz, Unia Tarnów - Cracovia II, Chełmianka Chełm – Lublinianka, Wieczysta Kraków - Stal Stalowa Wola, Korona II Kielce - Sokół Sieniawa, Czarni Połaniec - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Podhale Nowy Targ - ŁKS Łagów.