piątek, 19 kwietnia 2024 08:30

III liga: Podlasie walczyło z Wieczystą w Krakowie

Trzecioligowi piłkarze Podlasia Biała Podlaska zmierzyli się na wyjeździe z liderującymi w tabeli rywalami z Wieczystej Kraków, uważanej za głównego faworyta do awansu do drugiej ligi.
Rafał Misztal i jego koledzy z Podlasia walczyli na wyjeździe z rywalami z Wieczystej Kraków

Autor: Fot. Arkadiusz Kielar

Wieczysta Kraków - Podlasie Biała Podlaska 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Wiktor Niewiarowski 2, 1:1 Manuel Torres Jimenez 47 z karnego, 2:1 Torres 64 z karnego, 3:1 Karol Danielak 77, 3:2 Adrian Wnuk 85.

Podlasie: Misztal - Pigiel, Niewiarowski (77 Kurowski), Kozłowski, Kot, Arak, Kosieradzki (68 Wojczuk), Podstolak, Bahonko, Nojszewski, Lepiarz (79 Wnuk).

Wieczysta: Mikułko - Asmelash (70 Bąk), Faworow, Bujak, Klimczak (46 Kumah), Torres, Pałaszewski (46 Misak), Pietras, Majewski, Danielak, Twarowski (36 Hebel).

Czerwona kartka: Arak (Podlasie, 50 min., za drugą żółtą). Żółte kartki: Danielak (Wieczysta), Arak (Podlasie). Sędziował: Mariusz Goriwoda z Zabrza.

W dniu spotkania w Krakowie (11 marca) 25. urodziny obchodził trener Podlasia, Artur Renkowski. Jego podopieczni byli bliscy sprawienia mu urodzinowego prezentu w postaci punktowej zdobyczy na bardzo trudnym terenie. Szkoda niewykorzystanych szans, bo sprawienie niespodzianki w starciu z mocnym rywalem było jak najbardziej możliwe.

W trudnych warunkach, przy padającym śniegu, goście błyskawicznie zaskoczyli faworyzowanych gospodarzy. Po podaniu Jarosława Kosieradzkiego sam przed bramkarza Wieczystej wyszedł Wiktor Niewiarowski i umieścił piłkę w siatce. To był mocny początek Podlasia, ale na tym nie koniec. W 8 minucie po dograniu Dawida Nojszewskiego sam przed golkiperem Wieczystej znalazł się Damian Lepiarz, ale trafił w Antoniego Mikułkę i skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 20 minucie Lepiarz ponownie wyszedł przed bramkarza gospodarzy, po dalekim wykopie Rafała Misztala i ponownie musiał uznać wyższość Mikułki, powoływanego do reprezentacji Polski do lat 18. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska w dobrej sytuacji znalazł się Maciej Twarowski, który minął już Misztala, ale na szczęście akcję „skasował” Filip Arak.

Wieczysta doprowadziła do wyrównania tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. W 47 minucie Hiszpan Manuel Torres Jimenez trafił z rzutu karnego, gdy sędzia podyktował „jedenastkę”, dopatrując się dotknięcia piłki ręką przez Arkadiusza Kota po dośrodkowaniu Maksymiliana Hebla. Po decyzji arbitra nasz obrońca złapał się za głowę, ale nie było "przebacz". A Torres zdobył kolejnego gola w 64 minucie, także z karnego i... ponownie za zagranie ręką. Tym razem Marcina Pigiela, gdy dośrodkowywał właśnie Torres. "Jedenastkę" zawodnik Wieczystej zamienił na bramkę po efektownej podcince. Wcześniej po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce za faul na Hiszpanie musiał w 50 minucie opuścić boisko Arak.

Miejscowi mieli szybko szansę na kolejną bramkę, ale po uderzeniu Emmanuela Kumaha piłkę sprzed linii bramkowej wybił Nojszewski. W 77 minucie jednak "stało się", na 3:1 po prostopadłym podaniu Słowaka Patrika Misaka celnie przymierzył z pola karnego Karol Danielak. Rozmiary porażki zmniejszył w 85 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzałem głową Adrian Wnuk, który zdobył swojego pierwszego gola w trzeciej lidze. Potem bialski zespół miał jeszcze swoje okazje, w tym Maciej Kurowski, ale nie udało się już doprowadzić do remisu.

III liga, 19. kolejka: Wieczysta Kraków - Podlasie Biała Podlaska 3:2 (0:1), Torres 47, 64 z karnych, Danielak 77 - Niewiarowski 2, Wnuk 86; Unia Tarnów - Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:0 (0:0), Biały 75 z karnego; Czarni Połaniec - Wisła Sandomierz 2:1 (0:1), Kardyś 47, 49 - Sudy 12; Avia Świdnik - Podhale Nowy Targ 1:1 (0:1), Kursa 57 - Kawula 21; Korona II Kielce - ŁKS Łagów 3:0 walkower; Wisłoka Dębica - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – mecz przerwany po pierwszej połowie przy stanie 2:0 ze względu na obfite opady śniegu; Chełmianka Chełm - Sokół Sieniawa - mecz przełożony na 29 marca z powodu złego stanu boiska; KS Wiązownica - Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0), Chełmecki 90 - Kołbon 62; Cracovia II – Lublinianka 9:0 (4:0), Bociek 3, Ożóg 31, Strózik 39, 44, Budziński 56, Kapek 58, Płocki 69 amob., Wojtysko 75, Pieńczak 80.

W następnej kolejce, 18-19 marca: Podlasie Biała Podlaska - Wisłoka Dębica, 18 marca godzina 15, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski - Chełmianka Chełm, 18 marca godzina 15, Wisła Sandomierz - Cracovia II, Lublinianka - KS Wiązownica, Stal Stalowa Wola - Unia Tarnów, Sokół Sieniawa - Wieczysta Kraków, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Korona II Kielce, ŁKS Łagów - Avia Świdnik, Podhale Nowy Targ - Czarni Połaniec.

Najlepsi strzelcy: 14 goli - Czernij (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), 12 - Strózik (Cracovia II), 10 - Kowalski (Stal Stalowa Wola), 9 - Majewski (Wieczysta Kraków), 8 - Kobiałka (Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski), 7 - Gębalski (Czarni Połaniec), Kapek (Cracovia II), Konstantyn (Korona II Kielce), Maj (Orlęta Radzyń Podlaski), Pigiel (Podlasie Biała Podlaska), Zieliński (KS Wiązownica).