Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 03:37

Dotkliwa porażka radzyńskich Orląt z KSZO

W ramach 28 kolejki III ligi grupy IV Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski gościły na własnym stadionie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Piłkarze Pawła Babiarza okazali się na zbyt hojnym gospodarzem i po fatalnym spotkaniu przegrali aż 0:4.
  • Źródło: Słowo Podlasia

Autor: Marek Jedynak

Źródło: Słowo Podlasia

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:4 (0:1)

Bramki: Janaszek (6, 89), Czernij (56, 63)

Orlęta: Kołotyło - Czeladko (89 Rycaj), Duchnowski, Błasik, Szymala (39 Zając ), Szczygieł, Kamiński, Korolczuk (59 Roguski), Skrzyński (59 Walków), Rycaj, Maj (89 Obroślak).

KSZO: Burek - Majdanewycz, Jarzynka, Mazurek, Brągiel (72 Zimnicki ), Janaszek, Lipka (61 Zdyb), Kafel (72 Żebrowski), Dumaniuk, Bełczowski (61 Dziubiński ), Czernij (77 Lenard ).

Sędziował: Jarosław Jemielity (Białystok). Żółte kartki: Kamiński - Mazurek, Brągiel

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej straty gola. Już w 5. minucie, po wrzucie piłki z autu, goście popisali się składną akcją wymieniając kilka podań przed szesnastką Orląt i sprawdzili kondycję bocznych obrońców. Niepewna gra radzyńskich defensorów została wykorzystana minutę później. Prawym skrzydłem popędził Fryderyk Janaszek, który oddał strzał w długi róg i piłka znalazła drogę do bramki.

W drugiej połowie znów strzelali tylko goście. W 56 minucie spotkania, prostopadłe podanie od kolegi otrzymał Konstantyn Czernij i błyskawicznie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, posyłając piłkę obok lewego słupka. Goście ani myśleli zwalniać tempa. W 63 minucie kapitalne podanie ze skrzydła wykorzystał skuteczny w tym meczu Czernij, który wpakował trzecią bramkę dla KSZO z najbliższej odległości. Obraz gry nie zmieniał, pogodzone z porażką Orlęta, notowały kolejne straty na własnej połowie. W 89 minucie piłkę na lewe skrzydło dostał Janaszek, który ustalił wynik spotkania na 0:4.