Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 lipca 2026 14:18
Reklama baner reklamowy
Reklama

"Wakacje z Bogiem" - kolonie dla dzieci i młodzieży

Parafia pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej od lat organizuje letnie wyjazdy dla dzieci, pod nazwą „Wakacje z Bogiem”. To kolonie, które odbywają się w Okunince nad Jeziorem Białym. Odbędzie się kilka turnusów, w jednym turnusie bierze udział czterdzieścioro dzieci. Są jeszcze wolne miejsca.
"Wakacje z Bogiem" - kolonie dla dzieci i młodzieży
Parafia pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej od lat organizuje letnie wyjazdy dla dzieci, pod nazwą „Wakacje z Bogiem”

Autor: Parafia pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej

„Wakacje z Bogiem” to wypoczynek dla dzieci połączony z formacją katolicką.

 – Turnusy odbywają się w Okunince nad Jeziorem Białym. Turnusy tygodniowe trwają przez całe wakacje. Są skierowane do młodzieży i dzieci. Wyjazdy są zgłaszane kuratorium oświaty, dzieci wypełniają karty uczestnictwa, które są wymagane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zatrudniamy wykwalifikowanych opiekunów, to często nauczyciele bądź osoby, które ukończyły kurs wychowawcy-opiekuna. Zawsze wysyłamy więcej opiekunów niż jest to wymagane – mówi ks. Marian Daniluk proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP. 

Gry, zabawy, śpiew

Dodaje, że opiekunowie pracują w formie wolontariatu, dlatego obozy są tańsze niż gdzie indziej. – Zasady są takie, że dzieci nie zabierają ze sobą telefonów, gdyż to ma być detoks od mediów społecznościowych. Odwiedziny nie są wybiórcze, albo przyjeżdżają rodzice do wszystkich dzieci, albo wcale. Jest to tak zorganizowane, by żadne dziecko nie poczuło się opuszczone i by nie było mu smutno – zaznacza proboszcz. Wyjaśnia, że codziennie odbywa się msza święta, jest też przebywanie nad wodą i kąpiel w jeziorze. Nie brakuje gier i zabaw,  które odbywają się na boiskach znajdujących się na terenie ośrodka wypoczynkowego oraz wycieczek i wspólnego śpiewu.

 – O tym, że dzieciom się podoba, świadczy fakt, że są osoby, które jadą na „Wakacje z Bogiem” trzeci lub czwarty raz – przekazuje ks. Marian Daniluk. Podkreśla, że dzięki temu, że dzieci nie mają telefonów łatwiej przychodzi im integracja i nawiązywanie rozmów z rówieśnikami. – Rodzice mówią, po zakończeniu turnusu dziecko nie jest zainteresowane telefonem. Jak wiadomo, by utrzymać tę tendencję na dłużej trzeba zapewnić dziecku coś atrakcyjniejszego niż smartfon – zauważa ks. Marian Daniluk. 

Zapisać się można w zakrystii lub w kancelarii parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Okna Artpol
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A. Treść komentarza: skąd ci bramkarze ? Data dodania komentarza: 4.07.2026, 11:55 Źródło komentarza: Wnuk odchodzi, Łukasiewicz wraca [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Bojarzy, polscy bojarzy... Treść komentarza: Podlasie ? Podlaszcze. Pod Lachami. Gdy popatrzymy na fundamenty nieistniejącego pałacu Radziwiłłów w Białej, i na Krznę, i jak rzeka blisko jest... była to umowna granica Korony i WKL. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 15:19 Źródło komentarza: Ani chłopi, ani szlachta. Wojownicy, którzy zostali rolnikami. Kim byli bojarzy międzyrzeccy? Autor komentarza: Electrodeath won ! Treść komentarza: Nie chodzi o ambicje rodziców ! Prawo przyzwala na korzystanie bez ograniczeń szybkościowych, uprawnieniowych, z elektrycznych hulajnog ( co za błędna nazwa ! ) i quadów. Dzieci wsiadają i rozwijają wielkie prędkości, nie znając zasad ruchu drogowego ! Data dodania komentarza: 2.07.2026, 14:44 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada Autor komentarza: Chudy - maniaku, chory maniaku, Treść komentarza: Ciekawe, geniuszu, na jakiej podstawie oceniłeś stan auta sprzed wypadku. Tobie powinien przyjrzeć się psychiatra. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 22:56 Źródło komentarza: Pijany rajd w Drelowie. Kierowca BMW wylądował w szpitalu Autor komentarza: I tak nas za dużo ? Treść komentarza: Cywilizacja śmi...rci namawia, wsiadajcie bez uprawnień do jazdy na... elektryczna hulajnoga, quad... i dzieciarnia wciąż szaleje... i ginie... Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:45 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama